Poté, co „první“ německá veřejnoprávní televize ARD přirovnala Elona Muska snižujícího cenzuru na Twitteru k „vypouštění krys z děr“, přirovnala nyní „druhá“ německá veřejnoprávní televize ZDF Muska k nacistickému ministru propagandy Josephu Goebbelsovi! (Název stanice Zweites Deutsches Fernsehen doslova znamená „Druhá německá televize“.) (Foto: ZDF)

Minulý pátek tak rádoby komediální pořad ZDF „Heute Show“ zveřejnil níže uvedený tweet a fotoshop.

Tweet zněl: „Zwee, Zwee, Zwee, Zwee, Zwee, Zwee: „Díky Elonu Muskovi můžete na Twitteru opět říkat cokoli! Naprostá svoboda slova! #heuteshow.“ Nápis, jehož barevné schéma a písmo připomínají propagandu z dob nacismu, zní: „Chcete totální tweet?“.

Je to narážka na Goebbelsův projev na berlínském Sportpalastu z roku 1943, v němž nacistický ministr propagandy slavně vykřikl: „Chcete totální válku?“. – v reakci na to posluchači vyskočili na nohy a křičeli „Ano!“ a zvedali ruce v hitlerovském pozdravu.

Obrázek v pozadí zřejmě zobrazuje shromáždění nacistické strany, na němž jsou hákové kříže nahrazeny logem ptáka Twitteru. V levém dolním rohu obrázku v plné velikosti jsou stále vidět dvě menší svastiky.

Pomineme-li extrémní mentální zkroucení, které je nutné pro spojení svobody projevu s nacistickým Německem, pokud někdy existoval okamžik, kdy se nemají házet kameny do skleněných domů, tak to byl tento. Zakladatel ZDF Karl Holzamer totiž za druhé světové války sloužil v jedné z propagandistických jednotek, které Goebbelsovo ministerstvo propagandy začlenilo do různých divizí německé armády.

Holzamer sloužil v propagandistické jednotce Luftwaffe neboli německého letectva. Jak uvádí článek s názvem „Goebbelsovi vojáci“ v německém deníku Die Frankfurter Rundschau z roku 2012, Holzamer byl nasazen u Luftwaffe během bombardování Bělehradu v dubnu 1941 a byl „prvním“, kdo o německém podmanění jugoslávského hlavního města informoval.

Internetový Lexikon der Wehrmacht, který rovněž uvádí Holzamerovu službu v propagandistických jednotkách, cituje samotného Goebbelse, který vysvětlil, že „propagandistické jednotky Wehrmachtu zajišťují koordinaci mezi propagandistickou válkou a ozbrojenou válkou v divadle operací“.

Jak jsem se již zmínil ve svém předchozím příspěvku zde, Německo v posledních letech vede celosvětový tlak na cenzuru internetu: zejména ve jménu „boje proti dezinformacím“. Je tedy ironií, že jedním z explicitních úkolů propagandistických jednotek, v nichž Holzamer sloužil, bylo právě šíření dezinformací. Podle Lexikonu wehrmachtu k těmto úkolům patřilo: „válečné zpravodajství …, bojová propaganda (ovlivňování nepřítele) …, boj proti nepřátelské propagandě, maskování vlastních operací [německých sil] pomocí cílených dezinformací“.

Zdroj: zerohedge.com