Podle všeobecného očekávání byla z Kongresu vyloučena největší kritička bývalého prezidenta Donalda Trumpa, poslankyně Liz Cheneyová z Wyomingu. (Foto: Flickr)

Její vyzyvatelka Harriet Hagemanová vedla o více než 30 % při 13 % sečtených hlasů – což stačilo zpravodajské stanici NBC News k tomu, aby jí to oznámila.

Republikánka z Wyomingu Harriet Hagemanová

Cheneyová, dcera bývalého viceprezidenta Dicka Cheneyho, byla ve Sněmovně reprezentantů na 3. místě – snadno vyhrála své poslední volby v roce 2020. Situace se však změnila, když se stala jednou z deseti republikánů, kteří hlasovali pro impeachment Trumpa – kterého demokraté obvinili z podněcování nepokojů 6. ledna. Později se připojila k výboru 6. ledna, v němž v současnosti působí jako místopředsedkyně.

A podívejte se, co se stalo se zbytkem protitrumpovských republikánů, kteří hlasovali pro impeachment:

„Gratuluji Harriet Hagemanové k jejímu skvělému a velmi rozhodnému VÍTĚZSTVÍ ve Wyomingu,“ uvedl Trump v prohlášení na stránkách Truth Social.

„Je to skvělý výsledek pro Ameriku a naprosté pokárání nevoleného výboru politických hochštaplerů a lumpů. Liz Cheneyová by se měla stydět za sebe, za to, jak se chovala, a za svá zlomyslná, svatouškovská slova a činy vůči ostatním. Nyní může konečně zmizet v hlubinách politického zapomnění, kde bude jistě mnohem šťastnější než nyní. Děkuji vám, WYOMING!“

Zdroj: zerohedge.com