Bývalý viceprezident Dick Cheney vystřihl reklamu pro kongresovou kampaň své dcery ve Wyomingu, v níž se pustil do kolegů republikánů a označil bývalého prezidenta Donalda Trumpa za „zbabělce“ a „hrozbu“ pro národ. (Foto: Youtube)

Šedesátivteřinová reklama na kampaň za znovuzvolení americké poslankyně Liz Cheneyové (R-Wyo.) byla zveřejněna na YouTube 4. srpna. V době tisku měla něco přes 259 000 zhlédnutí.

„V 246leté historii našeho národa nikdy neexistoval jedinec, který by byl větší hrozbou pro naši republiku než Donald Trump,“ říká 81letý Dick Cheney, zatímco má na hlavě bílý kovbojský klobouk v detailním záběru kamery. Cheney působil jako viceprezident po boku republikánského prezidenta George W. Bushe v letech 2001 až 2009.

„Pokusil se ukrást poslední volby pomocí lží a násilí, aby se udržel u moci poté, co ho voliči odmítli,“ řekl Dick Cheney.

„Je to zbabělec. Skutečný muž by svým příznivcům nelhal. Své volby prohrál a prohrál je ve velkém. Já to vím, on to ví a myslím, že v hloubi duše to ví i většina republikánů.“

Cheney řekl, že je „na Liz velmi hrdý za to, že se postavila za pravdu, dělá to, co je správné, ctí svou přísahu ústavě, zatímco tolik lidí v naší straně se toho bojí“.

„Není nic důležitějšího, co by kdy mohla udělat, než vést úsilí o to, aby se Donald Trump už nikdy nepřiblížil k Oválné pracovně, a to se jí podaří,“ dodal. Na konci reklamy se objevuje jeho dcera, která říká, že toto poselství schvaluje.

Zdroj: theepochtimes.com