Čínská zvláštní administrativní oblast Macao, známá jako největší město kasin na světě, byla poprvé po více než dvou letech uzavřena v důsledku nové epidemie Covidu. (Foto: Flickr)

Podle prohlášení městské vlády z 9. července zůstane provoz „všech průmyslových a obchodních společností a zařízení v Macau“ od pondělí do 18. července pozastaven, s výjimkou těch, které jsou „považovány za nezbytné pro společnost a každodenní život členů veřejnosti“.

K zajištění dodržování nových opatření ze strany veřejnosti byly nasazeny policejní hlídky.

Zatímco úřady umožňují restauracím pokračovat v provozu, více než 30 kasin v Macau zavřelo své brány poprvé od února 2020, kdy byla uzavřena na 15 dní. Protiepidemická opatření měla v pondělí za následek prudký pokles akcií heren.

Hazardní průmysl je hnacím motorem macajské ekonomiky, neboť z něj pochází více než 80 % státních příjmů. Většina obyvatel města je přímo či nepřímo zaměstnána v tomto odvětví. V roce 2018 činily příjmy Macaa z hazardních her 37 miliard dolarů.

Od 18. června bylo v Macau zaznamenáno celkem 1 526 případů onemocnění, uvádí Centrum pro reakci a koordinaci na nový koronavirus.

Zhang Yongchun, tajemník pro správu a justici Macaa, dal jasně najevo, že uzavírka může být prodloužena a epidemiologická opatření zpřísněna v závislosti na situaci.

Macao s 681 700 obyvateli a rozlohou 32,9 km2 je považováno za nejhustěji osídlenou oblast na světě.

V poslední době se v Číně rozmáhá kriminalita, a to i přes přísnou politiku nulové tolerance, kterou země uplatňuje.

Zdroj: bloomberg.com