„Ruce pryč od Venezuely! Yankees, jděte domů,“ prohlásil Maduro. „Posíláte nám shnilé potraviny, díky!“ (Foto: Wikimedia)

Trumpův konzultant pro národní bezpečnost John Bolton na Twitteru uvedl, že země, které stále podporují Madura, by měli „vzít na vědomí, koho podporují“, což byla narážka na Čínu a Rusko.

Reakce z Bílého domu

Dny venezuelského prezidenta Nicolase Madura po tragických srážkách souvisejících s humanitární pomocí „jsou už sečteny“. Prohlásil americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

„Uvést konkrétní den je těžké. Jsem si však jist, že venezuelský lid se postará o to, aby byly Madurove dny (v úřadě) sečteny,“ řekl Pompeo pro zpravodajskou stanici CNN.

Guaidó, jehož uznalo za dočasného lídra této jihoamerické země přes 50 zemí, vyzval další vlády, aby zvážily „všechna opatření“ na sesazení Madura.

Podle zdrojů z Bílého domu plánuje Pence na pondělním setkání oznámit „konkrétní kroky“ a „činy“ zaměřené na řešení venezuelské krize.

Kolumbie a Brazílie mezitím prohlásili, že zintenzivní tlak na Madura, aby se vzdal moci. Prezident USA Donald Trump nevyloučil ani vojenský zásah na vývoj situace ve Venezuele.