Osud Země se nerozhodoval na summitu Putina a Trumpa v Helsinkách. Síla schopná změnit v popel jakéhokoliv nepřítele a přežít stovku jaderných útoků se schovává na východě, řekl řecký prorok Afobij.

Rusko a USA už nemohou být považovány za hlavní hráče světové politické scény. Od doby Mao Ce-tunga Čína vytrvale zvyšovala vojenskou sílu a chtěla udělat z Pekingu centrum světové vlády, domnívají se přední ruští i západní politologové.

Názor odborníků sdílí i řecký prorok Afobij, který nechápe vzrušení kolem summitu Putina a Trumpa v Helsinkách. Moskva a Washington už nerozhodují o osudu světa, teď se život lidstva nachází v rukách ČLR a nám zbývá pouze se modlit a spoléhat na zdravý rozum čínských vládců, domnívá se prorok.

Své předpovědi Afobij potvrzuje reálnými fakty. Například jaderný potenciál Číny je považován za jedno z největších tajemství na světě. V USA jsou přesvědčeni, že Peking ukrývá v podzemních městech asi 3 tisíce jaderných bojových hlavic, které převyšují zásoby jak Moskvy, tak i Washingtonu.

Řadový čínský voják se teprve nedávno učil zacházet s ruskými AK-47 a nyní je to profesionální bojovník skvěle ovládající těžkou techniku. Přidáme sem kosmický náskok ČLR před ostatním světem a dostaneme pravděpodobného vítěze třetí světové války.

„Ne Rusko a ne Amerika se dostaly daleko dopředu v obranném průmyslu. Čína se dávno připravila k válce budoucnosti a překvapila nepřipravené nepřátele," domnívá se Afobij.