Muž zabil číšníka jedné z restaurací ve městě Noisy-le-Grand v regionu hlavního města Francie. K činu se uchýlil z toho důvodu, že sendvič nebyl připraven tak rychle, jak požadoval, oznámila francouzská média. (Foto: Google)

Rozhlasová stanice France Info s odkazem na blízké zdroje k vyšetřování poznamenává, že incident se stal v pátek kolem 9. hodiny večerní. Dle slov svědků zastřelil muž číšníka, jelikož objednaný sendvič nebyl dostatečně rychle připraven.

Vypálená střela zasáhla číšníka do ramene. Zranění bylo těžké a i přes rychlý příjezd záchranky zemřel číšník na místě. Střelec uprchl z místa činu a hledá jej policie. Podle francouzských novin Parisien bylo zemřelému číšníkovi z restaurace Mistral 28 let.

Střelba ve francouzské restauraci není ojedinělá. V 2017 v bavorském městě Traunreut proběhla střelba v restauraci, v důsledku které zemřeli dva lidé a další dva utrpěli těžká zranění.

Vrah přišel do restaurace ve večerních hodinách, byl ozbrojený. Při zahájení palby zemřeli dva muži ihned, dvě ženy utrpěly těžká zranění, nicméně jejich stav byl stabilní.

Po uslyšených výstřelech zavolali obyvatelé nedaleko restaurace na policii. Poté byl muž podezřelý z tohoto činu zatčen, a to nedaleko místa činu. Policie při zásahu využívala i policejní vrtulník.

Podobný incident se odehrál i v 2018 v restauraci ve Vídni. Zde zaútočil střelec v restauraci v centru hlavního města. Během ní zemřela jedna osoba, další utrpěla vážná zranění. Policie rovněž vyloučila teroristický útok.

Dle jejich názoru byl útok spáchán z kriminální příčiny a také byl spáchán úmyslně. Později policie zadržela podezřelého ze střelby v restauraci Figlmüller. Informovala o tom místní rakouská televizní stanice Oe24.

Moderátor v televizi následně sdělil, že podezřelý byl pravděpodobně zadržen. Zástupce policie Daniel Fürst v reakci na tuto informaci sdělil novinářům, že zatím zadržení útočníka potvrdit nemůže. Policie dle jeho slov v pátrání stále pokračuje. Dodal, že několik svědků popsalo také vzhled vraha.

Zdroj:  francetvinfo.fr