Televizní a rozhlasová společnost IRIB zveřejnila video, na němž jsou vidět následky raketového zásahu pomocné lodi íránského námořnictva. (Foto: Twitter)

Na videozáznamu poskytnutém televizní a rozhlasovou společností IRIB byla zachycena poškozená lod’ se zbouranou palubní nástavbou. Přitom je vidět, jak z paluby pomocné lodě stoupá černý dým. Jak uvádí íránská média, lod’ se však nepotopila a byla dopravena na pobřeží prostřednictvím vlečné lodi.

Předtím byla uveřejněna zpráva o tom, že k incidentu s pomocnou lodí Konrak došlo 10. května během manévrů vojenského námořnictva v okolí přístavu Jask v Ománském zálivu.

„Zahynulo 19 lidí, 15 bylo zraněno, jejich stav je uspokojivý,“ uvádí se ve zprávě na portálu íránské armády.

Avšak žádné potvrzení nebo vyvrácení informace, že loď byla náhodně vystavena ostřelování ze strany vlastních vojáků, ve zprávě uvedeno není, vojáci o tom hovoří jako o incidentu a neuvádějí podrobnosti.

Televizní a rozhlasová společnost IRIB předtím poukázala na existenci informace, že loď mohla být zasažena střelou následkem nedodržení vzdálenosti od cíle, na který se konala střelba během manévrů.

IRIB s odkazem na vojenský zdroj rovněž informuje, že zprávy v řadě masmédií o úplné likvidaci lodě neodpovídají skutečnosti, totéž platí o údajích, že se potopila. Podle zdroje IRIB se loď podařilo odtáhnout k pobřeží.