Náhoda nebo platba na objednávku? Ve stejném týdnu, v němž ukrajinský prezident oznámil výjimečný stav v rusky mluvící části země, mu šéfka MMF slíbila další miliardy dolarů a zároveň přicházejí miliony euro z EU

Během studené války po každé nové americké provokaci proti Sovětskému svazu německý personál v hlavním sídle NATO v Bruselu pobíhal s tím, že Američané osobně nezasáhnou do konfliktu,  ale budou „bojovat do posledního německého vojáka proti Rusům.“ Od konce studené války se USA snaží protlačit „své“ NATO daleko na východ, což je i důvodem, proč je změněna oběť. Zdá se, že Ukrajinci převzali pozici Němců v současném novém vydání studené války, píše se v článku Mark Ames v německém KenFM..

Pro zrození druhé studené války, bylo nutno realizovat potenciální hrozbu proti Rusku, to bylo hlavně úkolem USA, který podporuje neonacistickou vládu na Ukrajině v posledních čtyřech letech, a to nejen rozsáhlými dodávkami zbraní, ale také výcvikem ukrajinské armády. Vycvičení a vybavení ukrajinské armády, tak aby byla do značné míry kompatibilní s NATO.

Existují silné náznaky, že američtí váleční štváči jsou nyní připraveni k boji v proxy válce až do posledních ukrajinských vojáků proti Rusku, aniž by byli Američané přímo zapojeni do bojových akcích. Dosáhli přesně toho, co chtěli, po majdanském převratu, nyní kdykoliv potřebují, tak zahrozí Moskvě na hranicích Ruska.

Ale aby se ukrajinský gangsterský režim držel u moci, musí být krmeni penězi, velkým množstvím peněz. Vzhledem k tomu, USA řídí MMF a společně kontrolují zbývající „hodnoty západní“, nepřišly peníze ze státního rozpočtu, ale ze strany MMF. Evropská unie se ukázala jako mimořádně velkorysá při rozdávání dolarů daňových poplatníků Kyjevu, hlavním městě Evropy finanční samoobsluhy.

Ve stejný den kdy ukrajinský prezident podepsal nový zákon o výjimečném stavu, Christine Lagardeová, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu, osobně slíbila Porošenkovi během  telefonického rozhovoru nový záchranný balík. Podle ukrajinské tiskové agentury UNIAN Lagardeová Porošenka ujistila, že důležité parametry ukrajinského rozpočtu na rok 2019 jsou nastaveny správným směrem a  další finanční pomoc ve výši 3,9 miliardy amerických dolarů "pomůže zemi udržet finanční stabilitu a důvěru mezinárodních investorů, zejména před nejistým termínem voleb v příštím roce". Současně paní Lagardeová zdůraznila Porošenkovi, že  Porošenkem „zavedení stanného práva nemá vliv na interakci s MMF“.

Vzhledem k tomu, že jsou města na Ukrajině bez dodávek tepla,  nekontrolovatelné chudobě lidu a rostoucí hlad a nemoci v důsledku nedostatku potravin toto prohlášení MMF je čistý cynismus.

Nová dohoda podepsaná mezi MMF a Ukrajinou v říjnu letošního roku bude trvat 14 měsíců. Nahrazuje předchozí program pomoci ve výši 17,5 miliardy dolarů od roku 2015, který byl navržen tak, aby podpořil ekonomiku Ukrajiny. Evropská komise pro Ukrajinu na konci listopadu uvolnila 500 milionů euro. Jedná se o první splátku čtvrtého programu podpory několika mld. euro pro dělníky v Kyjevě.

Navzdory veškeré této pomoci je ekonomika Ukrajiny na tom špatně. Hlavně kvůli pokračující válce kyjevského fašistického režimu proti velké části rusky mluvících obyvatel Ukrajiny.  Podle Lagardeové vyhlášení výjimečného stavu na Ukrajině Porošenkem „nemá vliv na interakci s MMF“ nemá absolutně nic společného s odpovědným půjčováním mezinárodní finanční instituce, ale hodně s finanční podporou  bojovníků proti Rusku.

Zkrátka jak píše autor článku Mark Ames  šéfka Mezinárodní měnového fondu má zvláštní cit, jak se při fotografování objevit s „pytlíky peněz“ a úsměvem, kdykoli predátorští tyrani vyhlašují stanné právo.

Zdroj: pz.czkenfm.de