Ředitel pro komunikaci ruské zpravodajské agentury MIA Rossia Segodnia Petr Lidov-Petrovskij publikoval na svém Facebooku dopis ruského prezidenta Vladimira Putina na podporu republikána Dana Rohrabachera.

„Amerika potřebuje více takových lídrů, jako je Dana, kteří se nezajímají o banality, jako jsou lidská práva či „svobodné" a „čestné" volby. On přiznává, že svět se stává lepší se silným, ambiciózním Ruskem, které se snaží o rozšíření. Dana je náš člověk," stojí v dopise.

Podle slov Lidova-Petrovského falešný dopis rozšiřují mezi voliči zástupci americké demokratické strany.

„Pravděpodobně nás přesně za tohle potrestají novými sankcemi za vměšování do svobodného vyjádření vůle občanů. Důkazy — podle jejich standardů — jsou naprosto jednoznačné," uzavřel vysoký manažer ruské agentury.

Rusko opakovaně odmítalo nařčení z pokusů ovlivnit volby v různých zemích. Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničních věcí, při hovoru o údajném ruském „vměšování" prohlásil, že na podporu této verze nejsou žádná fakta ani důkazy. Poradce amerického prezidenta v otázkách bezpečnosti John Bolton také prohlásil, že od Putina získal ujištění o tom, že Moskva se do volebního procesu nevměšovala.

Sám Putin dříve prohlásil, že podstatu prohlášení o „vměšování do voleb" je potřeba hledat ve vnitřních záležitostech samých USA a vyjádřil naději, že vyšetřování této údajné konspirace s Trumpem bude zastaveno a vztahy mezi zeměmi se budou rozvíjet kladně.

Daba Rohrabacher byl poprvé zvolen do kongresu v roce 1989. Také sloužil jako asistent bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana. Americká média ho označila za „oblíbeného kongresmana Putina", protože opakovaně vystupoval proti nové studené válce.