Na Dálném východě se dnes ráno (v 6.07 hod SEČ) střetly dva stíhací bombardéry Su-34, dva letci byli zachráněni. Informuje o tom Ministerstvo obrany Ruské federace.

Na Dálném východě se dnes ráno (v 6.07 hod SEČ) střetly dva stíhací bombardéry Su-34, dva letci byli zachráněni. Informuje o tom Ministerstvo obrany Ruské federace.

K incidentu došlo při plánovaném tréninkovém letu nad Japonským mořem, asi 35 kilometrů od břehu, když letadla cvičila manévrování.

V daném rezortu podotkli, že letadla byla ve vzduchu bez bojové výbavy. Posádky obou letounů se katapultovaly. Po letcích v současné době pátrají dva vrtulníky Mi-8 a letadlo An-12. Jednoho z pilotů se již podařilo najít. Byl přemístěn na palubu záchranářského člunu a jeho stav je uspokojivý.

Později byl nalezen další letec, jeho stav je také uspokojivý.

„Operace probíhá za složitých meteorologických podmínek způsobených silným větrem a čtyřstupňovým vlněním," uvádí se ve zprávě ministerstva obrany.

O něco později byly k místu dané operace dodatečně vyslány dvě civilní lodě a šest lodí Tichooceánského loďstva.

Také bylo nasazeno protiponorkové letadlo Tu-142, které dokáže najít objekty na povrchu vody za jakéhokoli počasí.

„V oblasti operace provádí pátrání protiponorkové letadlo Tu-142, jehož vybavení umožňuje najít objekty na vodním povrchu za jakýchkoli povětrnostních podmínek," uvádí se ve zprávě.

Předpokládá se, že se letouny zřítily v oblasti Tatarského průlivu, mezi Chabarovským krajem a ostrovem Sachalin.

Su-34 je vícefunkční stíhací bombardovací letoun, který je schopen útočit na vzdušné, pozemní, mořské a nadmořské cíle. Jeho posádka se skládá ze dvou lidí.

Zdroj: snews.com