Evropská komise odsoudila italské úsilí o rozdrcení zprůchodňování hranic neziskovkami dovážejícími lidi do Evropy jako „ohavné“ a trvá na tom, že prioritou této země by mala být ‚pomoc migrantům‘.

Tato výzva Bruselu přichází uprostřed třídenního váznutí, během něhož lidé „váznou“ na moři už tři dny, zatímco aktivisté si stěžují, že jim italské úřady znemožňují doručovat ty migranty do Evropy.

I když v úterý v noci dala italská vláda povolení člunu se 105 migranty, aby přistál, tak předtím vydala prohlášení oznamující, že libyjská pobřežní stráž měla provádět v koordinaci záchranu, ale že neziskovka Proactiva Open Borders (proaktivní otevírání hranic) začala provádět sama svoji záchranu neboť „situaci považovala za kritickou.“

Tato španělské neziskovka, která je oddáno téměř výhradně dovážení lidí z třetího světa do Evropy, prohlásila, že Libye není pro migranty bezpečným místem, když se do ní shromažďují údajně ze zemí jako Egypt, Nigérie, Maroko, Bangladéš, Ghana, Pákistán, Súdán, Libye, Eritrea a Senegal.

Mluvčí komise Natasha Bertaud v reakci na toto váznutí prohlásila, že „prioritou Itálie je přeci pomoc migrantům“, kdy vyhlásila: „Výzva, kterou jsme vydali, je právě v tomto duchu, vyzýváme jak italské, tak britské úřady k rychlému řešení tak, aby migranti mohli co nejdříve bezpečně přistávat.“

„Evropské lodi včetně těch italských jednají s plným respektem k mezinárodnímu právu a podle principu neodmítání: ty niky neodváží migranty zpět do Libye nebo nějakých třetích zemí,“ dodala.

Itálie letos před pár týdne zabrala Proactiva „záchranné lodi“ spolu s obviněním této skupiny z podněcování ilegální imigrace než ale soudce minulý měsíc v rozporu s přáním prokurátorů rozhodl o vrácení těchto lodí.

Ovšem personál organizace Proactiva, která v roce 2016 od Europarlamentu obdržela Cenu evropských občanů, je pořád ještě stíhán za zločinné spolčení a pomoc ilegální imigraci.

Tyto skupiny operující ve Středozemním moři, z nichž několik má vazby na miliardáře George Sorose podporujícího otevřené hranice, tvrdí, že jejich akce dovozu migrantů do Evropy jsou nezbytné k záchraně životů.

Avšak počet mrtvých na moři se dramaticky propadl, jakmile tyto neziskovky loni po zavedení nového námořního řádu Itálií přerušily své operace, jak o tom loni v létě Breitbart London už informoval.

Virginia Hale

Zdroj: breitbart.com