Obyvatel Velké Británie, zachráněný lékaři, tvrdí, že si údajně pamatuje „to, co viděl“ po zástavě srdce, píše Express. (Foto: Flickr)

Podle jeho slov měl pocit, že je vtahován do prázdnoty, a potom z nějakého důvodu „pomyslel na Elvise Presleyho“. Rovněž uvedl, že si byl jistý, že „všechno dobře dopadne“.

Kromě toho se Brit přiznal, že „uviděl“ podivné stvoření.

„Pocítil jsem přítomnost Bytosti vytvořené z čisté lásky a přijetí. <…> Zdálo se mi, že jsem ji znal celý život,“ řekl muž.

Publikace odkazuje na článek neurologa a ředitele Allenova institutu pro výzkum mozku Christopha Kocha v časopise Scientific American, podle něhož se takové vize často vyskytují u lidí, kteří umírají. Podle vědce obrazy vznikají následkem nedostatku kyslíku v mozku a jsou známkou toho, že organismus „hledá“ způsob, jak přežít.

Pacientka hovořila o pocitech během klinické smrti, k níž došlo v důsledku předávkování drogami, uváděl již dříve Express.

Pacientka jménem Francine vyprávěla, že absolvovala cestu do pekla, zatímco její srdce nebilo.

„Vznášela jsem se nad svým tělem a sledovala, jak se mě snaží oživit, ale pak mě najednou obklopili strašliví tvorové, nazvala bych je temnými anděly,“ svěřila se žena.

Řekla, že tyto bytosti s ní začaly mluvit. Žena tvrdí, že ji trhaly na části. Letěla s nimi po chodbách nemocnice, poté všichni vyletěli na střechu, načež se pacientka ocitla „v pekle“ a ležela na zádech pod něčím těžkým.

„Slyšela jsem křik jiných duší a jejich bolest. Vyslýchala mě zlá bytost a vypadalo to jako věčnost. Chtěla vědět, v co jsem věřila a koho uctívám,“ vyprávěla Francine.

Řekla, že se zpočátku velmi bála, ale pak odpověděla temné bytosti, že věří v Ježíše a on nedovolí, aby jí bylo ublíženo. Žena tvrdí, že poté byla propuštěna z pekla. Pacientce pak ukázali její životní cestu a upozornili na všechny chyby, včetně odsuzujících názorů na jiné lidi

„Ukázali mi, jak moje chování ubližuje druhým lidem, a já jsem pochopila, že musím více milovat ostatní,“ dodala Francine.

Poté se ocitla v „lůně matky“. Podle jejích slov tam cítila mír a klid. Tento pocit však skončil, jakmile se narodila. Tehdy uslyšela od porodníka, že na svět přišla další „prostitutka“. Francine řekla, že poté prožila v jediném okamžiku život, a to vše se opakovalo „tisíckrát“.

„Tato věčnost byla skutečným peklem, chtěla jsem to zastavit,“ dodala.

Podle některých vědců takové vize nejsou ničím nadpřirozeným a neznamenají, že se člověk dostal do pekla či do nebe nebo uviděl posmrtný život.

„Možná se to stává, když mozek sám sebe scanuje jako způsob přežití,“ vysvětlil doktor Sam Parnia, ředitel výzkumu resuscitace a revitalizace na Langon School of Medicine v New Yorku.