Letiště Swechat  ve Vídni má tři islámské modlitební místnosti. Muslimům to ale nestačí. (Foto: Flickr)

Jedna místnost před odbavovacím prostorem a dvě po odbavení.  Muslimové si tak mohou položit modlitební rohož ve třech místech na letišti Schwechat ve Vídni. Nemusíte si brát kobereček  s sebou, můžete si ho dokonce půjčit na letišti.

Toto zázemí a služba však nestačí pro muslimy. Islámské společenství (IGGÖ) nyní požaduje větší modlitební místnost a to z důvodu, že před odbavením  (check-ine) je modlitebna  docela přeplněná, zejména při pátečních modlitbách. Muslimové požadují, aby společnost provozující letiště jim dala k dispozici další místnost.

Místostarosta  s Dominik Nepp  ( FPÖ)  varoval před „systematickou infiltrací naší křesťanské kultury“. Nepp doufá, že „vedení letiště si neklekne před  IGGÖ  a  vzdá se  kvůli nepochopení politické korektnosti“. Jeho strana, FPÖ to říká jasně, v požadavku muslimů vidí „další příklad pokusů o islamizaci naší společnosti“.

Doufejme, že koalice  červená, červená a zelená v Berlíně se nelekne. Pokud hlavní ideologové hlavního města stále vyžadují politicky korektní změny na letišti BER (Berlín-Braniborsko), tak s otevřením v této dekádě to rozhodně nebude.

Zdroj:  politikstube.com