Vědkyně z Británie tvrdí, že koronavirus, který infikoval téměř 130 000 lidí na celém světě, se dostal na Zemi z vesmíru.

Profesorka Chandra Wickramasingheová z Buckinghamského centra pro astrobiologii naznačuje, že virus nepochází ze zvířat, ale přišel na naši planetu s meteorem a nyní se šíří větrem.

Ačkoli tato teorie byla zamítnuta mnoha experty na choroby, kteří uvedli, že COVID-19 je podobný jiným koronavirům jako SARS nebo MERS, které pocházejí z netopýrů a velbloudů, Wickramasingheová trvá na tom, že nemoc má spojení s vesmírem.

Vědkyně tvrdí, že meteor, který explodoval nad Čínou 11. října 2019, uvolnil infekční částice. Na podporu své teorie zdůrazňuje skutečnost, že k vypuknutí choroby došlo v oblasti, kde byl údajně daný meteor vidět.

„Věříme, že infekční agenti ve vesmíru jsou přenášeni na kometách a mohou přes troposféru spadnout na Zemi. To, jak si myslíme, může a mělo v minulosti způsobit epidemie lidských chorob,“ řekla Wickramasingheová britskému portálu Express.

Profesorka Wickramasingheová je zastáncem teorie panspermie, která předpokládá, že život existuje v celém vesmíru a je distribuován pomocí kosmického prachu, meteorů, komet a dalších nebeských objektů.

Dříve tvrdila, že další vysoce infekční choroby, jako je pandemie chřipky z roku 1918, poliomyelitida a SARS mají mimozemský původ.

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru.

WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení COVID-19 a 11. března vyhlásila pandemii.

Ve více než 100 zemích po celém světě bylo již infikováno kolem 120 tisíc lidí, zemřelo přes 4700 osob, uzdravilo se přes 68 tisíc lidí.

Zdroj:  dailymail.co.uk