Dá se říci, že smrt je pro člověka velkou neznámou už od momentu, kdy vzniklo lidstvo samotné. Každý může mít o ní svou vlastní představu. Zda je to zářivá nebeská brána, světlo na konci tunelu nebo pekelné plameny. (Foto: AlishaV/Flickr/Pixabay)

Poznejte případ 21letého mladíka, který na portálu  reddit.com vystupuje pod jménem u/luongscrim.

Ten před téměř dvěma lety, přesněji začátkem července, přežil klinickou smrt po tom, co se jeho srdce náhle zastavilo. V souvislosti s druhým výročím tohoto okamžiku na zmíněném portálu vytvořil konverzaci na toto téma.

ení překvapením, že se objevila otázka, v níž se lidé ptali, co během daného času prožíval.

„Nicota. Nebyl tam žádný Bůh či bohové, duše, mrtví blízcí, vzpomínky, myšlenky, dokonce ani jen černoty … byla to čistá nicota. Nemůžu říct, že jsem nic nepřežil, protože by to znamenalo, že se vůbec nic nestalo. V jednom okamžiku jsem byl při vědomí a ve druhém už ne. V dalším okamžiku jsem byl opět přítomen. Jakoby uběhlo několik hodin a já jsem si to ani jen nevšiml,“ zněla odpověď mladíka.

Jak dále vysvětluje, v daném okamžiku byl natolik nepřítomen, že ho přirovnal k scéně, která byla vystřižená z filmu. Ta sice byla natočena, ale jelikož byla vystřižena, jakoby se nestala. Zároveň se smrt odehrála, ale jakoby vůbec nebyla jeho součástí. Stala se jakoby „bez něj“.

I přesto, že neměl zkušenost s životem po životě, nadále věří v něco víc, co následuje po skončení našeho působení v tomto světě.

Jak sám dodává:

„Věřím, že jsem možná jen nebyl připraven něco takového zažít, či vidět druhou stranu. Nebo lidský mozek není vůbec schopen něco takového zpracovat v okamžicích, kdy ještě nedoslúžil. No možná tomu věřím jen proto, že musím a pouze tak mohu skutečně žít dál.“

Pohled tohoto mladíka na svět poté, co se zotavil nabral jiný směr.

Skutečnost, jejíž byl součástí ho přivedla k přemýšlení nad životem jako takovým, láskou, smrtí a hlavně sebou samým. Skutečně pocítil to, co je v životě opravdu důležité. To mu pomáhá dennodenně vážit si tyto věci.

„Nejsem si úplně jistý, jestli se bojím smrti nebo představy o posmrtném životě. Myslím jen, že si vážím život a děkuji za něj víc, než kdykoliv před tím,“  předává poselství dále.

Zdroj:  unilad.co.uk