Kanaďané se budou muset v dohledné době nechat každých devět měsíců očkovat proti COVID, říká ministr zdravotnictví Jean-Yves Duclos. Novinářům řekl, že dřívější definice „plně očkovaného“ nedávaly smysl. (Foto: Flickr)

„Devět měsíců je velmi jasných a pomůže lidem pochopit, proč je nyní správné uvažovat o očkování ve smyslu ‚aktuální‘,“ řekl Duclos. „Plně očkovaný“ nyní nedává smysl. Jde o ‚up-to-date‘. Jsem tedy aktuálně očkovaný? Byl jsem v posledních devíti měsících očkován?“

Podle Blacklockova reportéra, když se reportér Duclose zeptal, zda připravuje půdu pro návrat očkovací povinnosti na podzim, odpověděl: „Musíme pokračovat v boji proti COVID.“

„Vylučujete návrat k mandátům?“ zeptal se reportér. „Chceme být připraveni na příští podzim, a to vyžaduje aktuální očkování, které vychází z devítiměsíční lhůty,“ odpověděl Duclos.

„Proč vláda nezměnila definici plně očkovaného na tři dávky místo dvou?“ zeptal se reportér. „Můžeme se těšit na pokračování boje na podzim,“ odpověděl Duclos.

„Nikdy nebudeme plně očkováni proti COVID-19,“ řekl Duclos. „Stejně jako virus, i naše imunita se vyvíjí.“

„Dvě dávky už nestačí,“ řekl Duclos. „Musíme si udržovat aktuální očkování.“

„‚Aktuální‘ znamená, že jste poslední dávku dostali v posledních devíti měsících,“ řekl Duclos. „Pokud jste již obdrželi první posilovací dávku, je to skvělé. Podívejte se, zda máte nárok na druhé nebo třetí přeočkování, abyste zůstali aktuální.“

Podle Národního poradního výboru pro očkování je v současné době 86 % Kanaďanů starších pěti let plně očkováno dvěma dávkami vakcíny COVID-19. Výbor ve zprávě z 29. června uvedl, že bude „nadále sledovat důkazy“ o tom, zda je třetí a čtvrté posilovací očkování doporučeno pro širokou veřejnost.

Výbor schválil čtvrté posilovací očkování pro obyvatele pečovatelských domů, vězně, obyvatele komunit Prvních národů, širokou veřejnost starší 65 let a osoby s oslabenou imunitou starší 12 let.

„Výbor doporučuje, aby všem ostatním osobám ve věku 12 až 64 let byla nabídnuta podzimní posilovací dávka COVID-19 bez ohledu na počet dříve obdržených posilovacích dávek,“ píše se ve zprávě z 29. června.

„Výbor nebyl normativní,“ uvedl Dr. Matthew Tunis, výkonný tajemník, a dodal: „Výbor není schopen předvídat, jak přesně se bude vyvíjet budoucnost. Poskytuje nám tedy v tuto chvíli nejlepší radu, jak se dívat do budoucna.“

Zdroj: westernstandard.news