Hlava Ministerstva vnitra Velké Británie Sajid Javid přiznal, že ho před několika měsíci okradli na ulici poblíž jedné z londýnských zastávek. Řekl to v rozhovoru pro The Sun. Zloději na mopedu mu vzali mobilní telefon, když si volal taxík.

„Stalo se to strašně rychle. Opustil jsem stanici Eustona a vytáhl jsem si telefon, abych si zavolal taxík. Byl úplně nový. Všechno skončilo dřív, než jsem si uvědomil, co se stalo. Prostě jeli, chytili ho a zmizeli," uvedl.

V rozhovoru ministr přiznal, že se obává o bezpečnost svých dětí v Londýně a informoval o tom, jaká opatření by měla být přijata ke zničení trestné činnosti na ulici.

Vyzývá proto, aby byl zaveden zákaz prodeje nožů na internetu, aby se prováděly preventivní pohovory s mladými lidmi a aby byl posílen boj proti obchodníkům s drogami.

Sajid Javid je synem migrantů z Pákistánu. Hlavou ministerstva vnitra Velké Británie byl jmenován 30. dubna 2018 a stal se prvním představitelem národnostních menšin země na tomto postu. Předtím pracoval jako ministr pro rovné příležitosti v zemi, ministr kultury, médií a sportu, ministr pro podnikání, inovace a odborné vzdělávání a ministr pro obce a místní samosprávu.

Zdroj: thesun.co.uk