V boji proti „dezinformacím“ a „vnitřnímu extremismu“ navrhují odborníci The New York Times  Bidenovi vytvoření funkce „šéfa reality“, uvádí Fox News. (Foto: Youtube)

Jak poznamenává televizní moderátor Tucker Carlson, potlačení nevhodných názorů se stalo nejen vládní politikou, ale také novým vývozem pro Spojené státy. Například ministerstvo zahraničí nedávno otevřeně podpořilo blokování opozičních televizních kanálů na Ukrajině.

The New York Times rozhodl, že potřebují více energie. Potřebují ministerstvo pravdy, které by vedli. Tento týden poslali novináře do Silicon Valley, aby přišel s novými způsoby, jak kontrolovat, co říkají a myslí si ostatní. A to je to, s čím přišli, cituji: „ Několik odborníků doporučilo Bidenově administrativě vytvořit mezirezortní pracovní skupinu pro boj s dezinformacemi a vnitřním extremismem, kterou by vedl někdo jako„ hlavní ve skutečnosti “.

„Šéf reality“! The New York Times a Bidenova administrativa tedy nyní ovládají realitu. Během vzácných záblesků reflexí autoři připouštějí, že to zní, cituji, „ trochu dystopicky". Noviny však neodpovídají na základní otázku: jakou realitu bude propagovat „šéf reality“? A odpověď znáte velmi dobře. „Šéf reality“ bude propagovat jejich realitu, tu, o které neustále slyšíme.

Jejich realitou je, že George Floyd ve skutečnosti nezemřel na předávkování fentanylem, ne, ne. Že policisté dělají genocidu. Že 8letí chlapci by měli užívat blokátory puberty. Že většina žen by raději pracovala pro investiční banku, než aby vychovávala své vlastní děti. Ten potrat je osvobození. Samotný život v bytě s kočkami je hluboce uspokojivý. Tyto zajišťovací fondy jsou skutečným motorem naší ekonomiky. To je jejich realita! A teď s tebou. Násilně.

A nejen pro vás, ale pro zbytek světa! Politika ministerstva zahraničí, tedy úřadu USA, je nyní taková, že pokaždé, když mediální výstup v jiné zemi vyjadřuje realitu, která se mu nelíbí, podporujeme jeho uzavření. Teprve dnes ráno ministerstvo zahraničí výslovně podpořilo státní cenzuru jakékoli mediální organizace, která hněvala naši politickou elitu.

Velvyslanectví USA v Kyjevě se radovalo, že ukrajinská vláda utáhla šrouby, odstranila a cenzurovala domácí televizní kanály, které se jí nelíbí. Postavily se vládě a zbavily se jich. Toto je naše postavení, postavení amerického státního aparátu: „USA podporují včerejší snahy Ukrajiny čelit škodlivému vlivu Ruska … Musíme spolupracovat, abychom zabránili používání dezinformací jako zbraně v informační válce proti suverénním státům . “

Páni, takže nyní podporujeme uzavírání opozičních televizních stanic, pokud se odchýlí od vládní linie? Myslel jsem, že šíříme svobodu po celém světě! Ne, už ne. Náš nový export je „ prevence dezinformací “. Pokud vám to všechno zní povědomě, je to proto, že stejně tak guvernér Illinois Jabie Pritzker nedávno odůvodnil posílání vojáků do Washingtonu na neurčito.

Znovu si ujasněme: televizní stanice, které ukrajinská vláda právě zakázala, byly ukrajinské. Jejich zločinem bylo, že se postavily proti prozápadní politické elitě Ukrajiny. Naši političtí vůdci neváhali tleskat této cenzuře. Ano, jsem si dokonce jist, že na nás zaútočí, že pochybujeme o správnosti.

Pokud to tam mohou propagovat, co jim brání v tom, aby dělali totéž tady? To se již děje v Kanadě, jiné části anglosféry, tam se má stát zákonem. Místní ministr přislíbil letos v zimě nový zákon o cenzuře internetu. Tento zákon bude vycházet z rozhodnutí Nejvyššího soudu Kanady, které nyní budeme citovat: „ Ne všechna pravdivá prohlášení by měla být osvobozena od omezení". Whoa! Mysleli jste si, že pravda je ochrana? Ach ne, přesnost a platnost vašich slov, soulad s fakty neznamená, že máte dovoleno je vyjádřit, pokud to poškozuje ty u moci.

Takže masky jsou dole. Uvědomují si, jaký to má skutečný význam. Ne v tom, že vám nebo jakékoli utlačované kategorii populace dáte více příležitostí, ale abyste vyčistili vzduch od kritiky namířené proti nim. Cenzura vždy bolí slabé, vždy pomáhá silným, vždy to tak bylo. A získává na síle.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu  a  GAB.

Zdroj:  pz.cz