V Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery. O události informovala televizní stanice Press TV. (Foto: DE)

Uvádí se, že členové posádky dvou napadených ropných tankerů již byli evakuováni a nyní se nachází v bezpečí. S odvoláním na své vlastní zdroje to uvedla agentura Reuters.

Podle informací jeden z tankerů, který byl napaden u pobřeží emirátu Fudžajra ve Spojených arabských emirátech (SAE), Front Altair, patří norské společnosti Frontline a plaví se pod vlajkou Marshallových ostrovů. Druhý tanker, Kokuka Courageous, je registrován v Panamě. V současné době je známo, že jeden z členů panamského tankeru utrpěl zranění.

Norské noviny VG uvádějí, že by se na palubě tankeru Front Altair mohli nacházet i Rusové. Publikace cituje slova mluvčího společnosti, která tanker vlastní. Ten totiž uvedl, že mezi členy posádky byli občané Ruska, Gruzie a Filipín.

„Mohu říci, že všech 23 lidí na palubě je nyní v bezpečí. Byli přepraveni na jiné plavidlo,“ dodal k věci mluvčí společnosti.

Rovněž se uvádí, že záchrannou operaci provedl Írán. Při ní bylo z tankerů evakuováno celkem 44 osob, které byly následně přepraveny na území této země. Informovala o tom agentura IRNA s odkazem na své zdroje.

Reuters také poukazuje na to, že v oblasti, k němuž došlo v incidentu, se nachází i lodě Námořnictva Spojených států amerických, které poskytují podporu. Arabská média mezitím zjistila, že tankery byly vystaveny torpédovému útoku. Uvádí se, že požár na obou tankerech dále pokračuje.

Již dříve íránská televizní stanice Press TV informovala o útoku na dva ropné tankery v Ománském zálivu. V oblasti, v níž se dané lodě nacházely, byl slyšet výbuch. Námořní přístavy v Pákistánu a Ománu obdržely od posádek napadených tankerů nouzové signály.

Do vyšetřování daného případu se zapojila i britská organizace pro bezpečnost v námořní dopravě United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO).

Zdroj:  sky.com