Tři žadatelé o azyl cestovali na rakouské místní železnici z Vöcklamarkt do St. Georgen im Attergau – a byli chyceni bez řádné jízdenky. (Foto: Wikimedia)

Trojice neochotně vystoupila na příští stanici, ale zřejmě ze msty položila na koleje dřevěné hole a kameny. Strojvedoucí  použil nouzovou brzdu a zabránit tak vážné nehodě.

27letý marocký žadatel o azyl, 33letý Alžířan a 20letý Gambijec se pohybovali v hornorakouském okrese Vöcklabruck. Všichni tři vyrazili místním vlakem z Vöcklamarkt  do St. Georgen im Attergau. Kontrolor jízdenek uvedl, že nikdo z nich neměl platnou jízdenku a to je také důvod proč byli vysazeni na nejbližší zastávce. Trio se zdráhalo vyhovět této žádosti a jen neochotně opustilo vlak. 
 
Ve 4:50 při zpáteční cestě se motorový vůz opět vydal z Vöcklamarktu do St. Georgenu. V oblasti zastávky Walsberg si strojvůdce ve tmě všiml kusu dřeva asi 50 centimetrů dlouhého a použil nouzovou brzdu.

Po odstranění překážky strojvedoucí pokračoval opatrně v cestě, ale musel zastavit znovu asi po sto metrech, protože na kolejích leželo dalších šest kusů dřeva, dřevěná tyč a kabelový buben a stůl z nedaleké lovecké chaty. Kromě toho strojvedoucí ještě z kolejí odstranil hraniční kámen o váze přibližně 30 kilogramů. Po odstranění všech překážek vlak mohl pokračovat.

Na zastávce Walsberg si strojvedoucí všiml kamene, položeného ve výhybce. Opět byla použita nouzová brzda a motorák zastavil před výhybkou. Kámen mohl vykolejit železniční vůz a způsobit škody nejen na vagonu, ale i na železničním svršku.

Během cesty bylo ve vlaku 21 cestujících. Díky nahrávání videa ve vlaku mohli být všichni tři obvinění zajištěni.  Po zatčení se částečně doznali. Jako motivační důvod uvedli skutečnost, že museli opustit vlak. Všichni tři jsou obviněni z úmyslného ohrožení cestujících a porušení zákona o dráhách.

Zdroj: pz.czkrone.at