Dobrodruh a dědic Standard Oil, Michael Rockefeller se narodil v roce 1938 a jeho otcem byl Nelson Rockefeller, guvernér New Yorku. Jeho dědeček byl slavný John D. Rockefeller, jeden z nejbohatších mužů planety. (Foto: koláž, Dailymail)

Michael se vydal poznávat svět a náhle se ztratil z pobřeží Papui Nové Guineje. Dlouho se o jeho osudu nic nevědělo. Až o několik let později se ukázalo, že nešlo jen o pouhé zmizení,uvádí portál All that is interesting.

Michaelova rodina očekávala, že se vydá v otcových šlépějích a povede rodinný podnik. On byl však tišší, klidnější a měl uměleckou duši. Když v roce 1960 vystudoval Harvard, nechtěl sedět zavřený v kanceláři a účastnit se setkání, chtěl od života něco víc. Chtěl udělat něco, co ještě nikdo před ním neudělal.

Tomu podřizoval i svůj život, chvíli žil ve Venezuele, chvíli v Japonsku a chystal se podniknout antropologickou výpravu. Po domluvě s etnologické muzeem v Nizozemsku se rozhodl, že přezkoumá kmen Asmatov, který žil na místě tehdy zvaném Nizozemská Nová Guinea.

Muzeu chtěl poskytnout sbírku jejich umění. V 60. letech sice už v zmiňované oblasti bylo několik expedic, mnoho Asmatov však ještě desetiletí nevidělo člověka bílé pleti.