Poslanec slovenské opoziční strany Směr-SD Ľuboš Blaha se tvrdě pustil do premiéra Igora Matoviče (OĽaNO) za sobotní policejní zásah proti demonstrantům. Podle něj v zemi zavádí diktátorské praktiky a obvinil liberální média z toho, že ho v tom podporují. (Foto: Facebook)

Pokud by policie použila slzný plyn a vodní děla proti protestujícím v době vlády Roberta Fica a ministra vnitra Roberta Kaliňáka, tak by liberální média ihned mluvila o policejním násilí a zavádění totality. V sobotu večer to napsal poslanec Ľuboš Blaha na svém Facebooku v reakci na tvrdý zásah slovenské policie proti demonstrantům, kteří před sídlem vlády vyjadřovali své rozhořčení nad vládními opatřeními proti šíření koronaviru.

„Pokud by to udělal Robert Fico, TV Markíza by dávala reportáž z nemocnice, kde leží malé dítě, které zranila špatná Kaliňákova policie. Určitě by byly záběry na uplakanou tvář dítěte, vyzpovídali by lékaře, slzy, pláč, bylo by to dojemnější než Titanic, když šel Leonardo ke dnu,“ míní Blaha.