Princ William a princ Harry se znovu sjednotili jen několik dní před 23. výročím smrti jejich matky princezny Diany, aby informovali o důležité aktualizaci plánů ohledně sochy princezny z Walesu. (Foto: Facebook)

Bratři uvedli, že pomník bude instalován v areálu Kensingtonského paláce v Londýně 1. července 2021, v den 60. narozenin lady Dee.

„Socha, kterou si princ William a princ Harry objednali na památku své matky Diany, princezny z Walesu, bude instalována příští rok v den, kdy by byly její 60. narozeniny,“ uvádí se ve společném prohlášení jménem vévody ze Sussexu a vévody z Cambridge vydané Kensingtonským palácem.

„Socha byla pověřena u příležitosti 20. výročí její smrti a uznání jejího pozitivního dopadu ve Velké Británii a na celém světě,“ dodává se s tím, že princové doufají, že socha pomůže každému, kdo navštíví Kensingtonský palác, se zamyslet nad životem jeho matky a jejím odkazu.

Sochař byl nominován komisí šesti lidí, která zahrnovala prince Williama a prince Harryho a také Dianinu sestru Lady Sarah McCorquodalovou. Zvolen byl britský sochař Ian Rank-Broadley, jehož autorství také patří k profilu královny Alžběty II., která zdobí britské mince od roku 1998.

Uvádí se, že instalace sochy byla zpožděna kvůli pandemii koronaviru.