V neděli policie hrabství Merseyside (Anglie) informovala o výbuchu auta před ženskou nemocnicí v Liverpoolu. (Foto: Twitter / Saikiran Kannan)

V důsledku události zemřel jeden člověk a další byl zraněn. Podle strážců zákona exploze zahřměla v taxíku, který jel k budově. Probíhá vyšetřování, je zapojena protiteroristická policejní jednotka.

Tři muži ve věku 21, 26 a 29 let už byli podle zákona o terorismu zadrženi.

„Hrdinný taxikář zabránil tragédii – bombovému útoku v Den obětí války tím, že uvěznil předpokládaného teroristu ve svém autě,“ uvádějí noviny. Tak pravděpodobně zemřel sebevražedný atentátník.

Jak řekl novinářům Daily Mail přítel řidiče Dave Perry, původním cílem údajného sebevražedného atentátníka byla katedrála v Liverpoolu, kde se na ceremonii Memorial Day sešlo mnoho lidí.

„Cestující požádal Davida, aby jel ke katedrále, proto se domníváme, že to byl jeho cíl. Ale uvízli v koloně aut a cestující ho požádal, aby místo ke katedrále jel k nemocnici,“ řekl muž.

Na sociálních sítích, jak uvádějí obě publikace, se objevily komentáře dalšího údajného přítele taxikáře Stephena Thomase, který uvedl, že řidič „si všiml, že se cestující chová podezřele, a proto vyskočil z auta“. Tyto zprávy nebyly potvrzeny.

Taxikář podle informací citovaných médií utrpěl „zranění, která ho neohrožují na životě“, především popáleniny a zranění od střepin.

Podle zdrojů deníku Times z bezpečnostních služeb je jednou ze zvažovaných verzí „možnost teroristického útoku islamistů“. Policie zatím incident neoznačila za teroristický útok.

Zdroj: nytimes.com