Slova o chemickém bombardování ze vzduchu se rozplynula jako ranní mlha poté, co byla zveřejněna zpráva o tom, že údajný chemický útok v syrské Dúmě byl nahraný.

Hollywoodská herečka a aktivistka Susan Sarandonová a herečka Pamela Andersonová se diví, proč média hlavního proudu zarytě mlčí o nedávno zveřejněném dokumentu, který popírá, co dříve tvrdili představitelé západního světa o údajných chemických útocích v syrské Dúmě.

„Toto je skutečně důležité. Proč o tom, nemluvíme?“ táže se Susan Sarandonová na Twitteru. Má na mysli nedávno publikované dokumenty obsahující expertní vyjádření k nádobám s plynem, které měly být údajně použity v Dúmě.

​Pamela Andersonová ji v tom podpořila. Na Twitteru napsala, že se těší na „nezávislé myslitele“ v Hollywoodu, kteří budou riskovat svoji kariéru, aby řekli pravdu.

Dříve se tvrdilo, že v oficiální vyšetřovací zprávě jsou „opodstatněné pochyby“ o tom, že v Dúmě byly 7. dubna 2018 použity nádoby obsahující toxický nervový plyn.

Nádoby, které jsou vidět na videu, které dodala organizace Bílé přilby – samozvaná humanitární organizace, která byla obviňována z toho, že fingovala záchranné operace a rovněž fingovala chemické útoky.