Pacient s onemocněním COVID-19 z jednotky intenzivní péče nemocnice v americkém státě Ohio nechal lékařům a zdravotním sestrám srdceryvný odkaz. Klinika ho sdílela na Instagram. Slova díků napsal na skleněné dveře izolační místnosti. (Foto: Instagram)

Všichni ti, kteří nemohou zůstat doma v době pandemie, si zaslouží obrovský respekt a dík. Uvědomil si to i pacient nakažený koronavirus, který skončil na jednotce intenzivní péče ve městě Cleveland.

Těsně před odjezdem adresoval lékařům a zdravotnickému personálu dojímavý odkaz

"Toto okno bylo jedno z nejužitečnějších v mém životě. Během dní, v které jsem sledoval, jak tvrdě pracujete, abyste mě a ostatních pacientů udržely naživu, jsem nedokázal vyjádřit dostatečnou dík za čas, který jste mi věnovali," stojí v odkazu. 

"Chci, abyste věděli, že si myslím, že všichni jste rockovými hvězdami," pokračuje s tím, že sledoval, jak někteří zdravotníci nespávali jen proto, aby se postarali o nemocné. 

"Dnes opouštím tento pokoj na jednotce intenzivní péče jako změněná osoba. Doufám, že k lepšímu a pouze díky vaší a Boží pomoci," dodal neznámý pacient.

Nemocnice sdílela fotografii odkazu na Instagram, kde vyvolala velký ohlas.