Zaměstnanec sanitky natočil video o tom, jak se snaží probudit pacienta, který ztratil vědomí kvůli alkoholu. Lékař zvolil poněkud podivný způsob, protože rozhodl přivést opilce k vědomí pomocí klobásy. (Foto: Youtube)

Uživatelé sítě byli pobouřeni tím, že zdravotník prováděl podobné experimenty s jídlem, a teď zdravotníkovi hrozí vyhazov.

Rumunští lékaři vezli v sanitce pacienta, který ztratil vědomí kvůli alkoho lu. Najednou měl jeden ze zdravotníků v ruce kus salámu rozhodl se natočit video o tom, jak člověka přivádí k vědomí. Zdravotník se domníval, že by bylo možné na to použít salám.

Začal klepat salámem na pacientovu kyslíkovou maskou, kterou měl na obličeji. Po nějaké době začal doktor po mužově tváři potírat klobásu. „Chceš salám? No, vezmi si kus, ty opilče,“ dodal doktor po neúspěšném vzkříšení pacienta a odložil masný výrobek stranou.

Po takovém „gastronomickém postupu“ si zdravotník myslel, že by bylo logické zveřejnit video na sociální síti.

Video se rychle stalo virálním, ale uživatelé byli pobouřeni podobným přístupem k probuzení opilých lidí:

„Propusťte ho okamžitě! To je hanba!“

„Panebože, a náš život je v jejich rukou.“

„To je odporné.“

Video se tak rozšířilo, že situaci musela okomentovat ministryně vnitra Rumunska Carmen Danová, která byla také videem rozhořčená:

„Byla jsem rozzlobená na činy člena záchranky, který se posmíval pacientovi, který potřeboval pomoc. Chování jedné osoby může zostudit celou organizaci a desítky, stovky, tisíce lidí, kteří upřímně a profesionálně plní svou povinnost!”

Hlava oddělení dodala, že se se zdravotníkem z videa už vypořádali, a řekla, že v ambulanci už nikdy nebude pracovat. Zdravotnického pracovníka nyní hledá Generální inspektorát pro mimořádné situace, který oznámil, že vůči němu přijme patřičná opatření.