I když to zní jako scénář z pohádky, tentokrát je to realita ruského důlního města Norilsk. Uprostřed provozu se totiž ocitl vyhladovělý medvěd, který zabloudil a ocitl se více než 1 600 kilometrů od svého domova. (Foto: Twitter)

Medvěd bílý, který se ocitl uprostřed provozu v Norilsk byl příliš vysílený na to, aby se pokusil zaútočit na člověka. Může za to fakt, že na cestě od Severního ledového oceánu se vydal nesprávným směrem, cestou zřejmě setkal několika myslivců, kteří ho vyplašili a nakonec se ocitl více než 1 600 kilometrů od svého přirozeného prostředí. Přestože byl medvěd slabý, lidé se mu jen nevěřícně přihlíželi z bezpečné vzdálenosti a okamžitě zalarmovali příslušné úřady.

DailyMail uvádí, že jde o ojedinělou událost a toto je po letech první případ, kdy se medvěd ocitl uprostřed města, naposledy se něco takového stalo v 70. letech.

Odhaduje se, že medvěd byl sám na cestách pořádně dlouhou dobu a prošel vzdálenost přibližně 1 500 až 1 600 kilometrů od arktického pobřeží. Čím dál přitom medvěd šel, tím méně měl stravy.

Bizarní situaci se na záběrech podařilo zachytit fotografce Irině Yarinskaya, která pracuje pro ruský list Zapolyarnaya Pravda.

The Siberian Times uvádí, že zvíře bylo tak vyčerpané, že sotva vládali stát na nohách. Když vešlo do města, chvíli jen leželo a pak se vybralo hledat jídlo do průmyslové oblasti. Medvěd prošel kolem továrny na štěrk a písek a namířil si to na skládku.

Zvíře proto pozorně sleduje policie a záchranné složky, pro případ, že by se někdo ocitl v ohrožení. Úřady čekají na rozhodnutí, zda mají zvíře uspat a přemístit jej zpět na arktické pobřeží, nebo poputuje do zoologické zahrady do Krasnojarsku.

Samozřejmě, mnohým se myšlenka, že by měli medvěda přesunout do zoologické zahrady příliš nezamlouvá a jsou za to, aby se zvíře, které je v Rusku na listině chráněných, vrátilo do svého přirozeného prostředí.