Marine Le Penová, europoslankyně a předsedkyně Národního sdružení požaduje zastavení imigrace, protože hrozí, že se „francouzská loď“ potopí. (Foto: PoR)

„Je nutné ukončit drancování naší země, také s ohledem na laxní imigrační politiku. V současné době požadujeme moratorium na přistěhovalectví, protože francouzská loď klesá,“ řekla Marine Le Penová na tiskové konferenci v přípravě na národní debatu o imigraci.

Europoslankyně kritizovala, že masivní přistěhovalectví výrazně změnilo Francii.

„Policejní stanice byly kvůli nákladům uzavírány, poté zrekonstruovány a přeměněny na přijímací střediska. Džungle, které se šíří všude, pod mosty nebo na okrajích dálnic, ty strašné slumy, které se objevují na okraji měst, ty rodiny žebrající na křižovatkách, ty mužské skupiny, které se toulají odnikud nikam  po našich městech, těch zpráv o násilí, ve kterých nejsou odpovědní lidé uváděni jménem. Tato debata o imigrantech vznikla, protože naše veřejné finance a systémy sociálního zabezpečení se blíží ke kolapsu. Protože náš zločinný, policejní, soudní a vězeňský systém je přehřátý kvůli explozi imigrační kriminality,“ vyjmenovala Marine Le Penová negativa.

Zmínila se také o nedávném islamistickém útoku minulý týden v Paříži, kdy policista ubodal své čtyři kolegy  k smrti, a vyzvala ministra vnitra Christophe Castanera, aby odstoupil.

Migrační politika francouzské vlády byla kritizována zejména pravicovými stranami a skupinami na ochranu před přistěhovalci. Strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zahájila v Národním shromáždění debatu o nelegální migraci, která se bude v budoucnu konat jednou ročně.

Zdroj:  politikstube.com