„Zde podáváme zprávu o nejrozsáhlejší syntetické reprodukující se formě života.“

Článek o výzkumu vydaný v časopise Americké akademie věd (PNA) píše, že studie dokončila design, syntézu a aktivaci koronaviru typu SARS o celkové velikosti genomu 29,7kb.

Tento článek podrobně popisuje metody designu, syntézy a aktivace tohoto viru, a potvrzuje, že tento umělý virus nejen způsobuje infekci u myší, ale také napadá epiteliální buňky lidských dýchacích cest.

Autor článku je Ralph Baric, profesor epidemiologie na Univerzitě Severní Karolíny, známý jako „otec koronaviru“.

„Nyní máme schopnost navrhnout a syntetizovat všechny druhy koronavirů typu SARS,“ tímto způsobem prezentoval Baric sílu svého týmu, když byl publikován jeho článek.

COVID-19 je jedním z koronavirů. Baric má schopnost navrhnout a syntetizovat všechny druhy koronavirů typu SARS.

V článku je uvedeno, že „design a syntéza“ znamená, že virus může být vytvořen pomocí komerčně syntetizovaných DNA „fragmentů“ bez přírodních virů.

Baricovi trvalo téměř 30 let prolomit hranici mezi životem. V roce 1989 Baric publikoval svůj výzkum virové genové rekombinace. Od té doby zkoumá použití molekulárních biologických prostředků k analýze, manipulaci a vytváření koronavirů, a provádí rekombinaci, klonování, modifikaci a transformaci na různých virech.

Data ukazují, že od roku 1983 Baric publikoval více než 400 článků pod svým vlastním jménem nebo jako učitel, včetně 268 příspěvků o koronavirech.

Nicméně před rokem 2003 koronavirus zřídka způsobil zoonózu, a dokonce i infikovaní lidé měli jen příznaky mírného nachlazení.

Po vypuknutí SARS se výzkumný rozpočet Baricovy laboratoře výrazně zvýšil a zveřejnil řadu související výzkumů mechanismu a léčby SARS a viru MER.

S financováním Baric prováděl v následujících letech bohatší výzkum, ve kterém například využíval zvířata z Rezervace divokých zvířat a ZOO v Marylandu ke studiu infekčního mechanismu, aby dosáhl širší kapacity infekce.

Výsledky Baricova výzkumu se používají společně s výzkumem ve Fort Detrick.

V roce 2006 Baric sám napsal varovný článek, že technologie syntézy virových sekvencí má potenciál pro použití k výrobě biologických zbraní hromadného ničení.

Takový článek je však varování pouze pro lidi milující mír. Pro podněcovatele války takové „varování“ nepochybně působí jako „reklama“.

Mezi spoluautory mnoha jeho autorizovaných patentů jsou výzkumníci z Fort Detrick. Například, patent v americkém výpisu patentů uvádí jako spoluautora pracovníka z Fort Detrick, takže laboratoř Fort Detrick nemusí platit patentové poplatky pokud tuto technologii použije.

Známý jako „otec koronaviru“, má Baric stále v rukou virové zbraně, které ohrožují zdraví celého lidstva?

V roce 2008 Baric při publikování článku vysvětlil, že tato studie je důležitým krokem v prevenci a léčbě možné epidemie SARS v budoucnu. Abychom dostali virus pod kontrolu, záměrně ho vytvoříme. Toto vysvětlení v té době zmátlo lidi. Při globální katastrofě COVID-19 dosáhla vláda USA a Baric obrovských zisků prostřednictvím vývozu vakcín a léků? To je jiný příběh.

Zdroj: wionews.com