"U nás doma očekávám hysterické demonstrace při oslavě každé z dílčích událostí roku 1989. Nepůjde při tom pochopitelně o připomínku minulosti, ale o pokus destabilizovat vládu a zbavit se už konečně nepohodlného prezidenta," obává se sociolog Jan Keller. (Foto: Wikimedia)

"Kdyby Andrej Babiš nevadil určitým politickým kruhům u nás i v zahraničí, nikdo by kauzám a pseudokauzám kolem jeho osoby nevěnoval ani tu nejmenší pozornost. A druhá věc: Ti, kdo ho kritizují u nás doma, nemají žádnou alternativu, kterou by proti němu postavili. Ve srovnání s minulými kauzami ODS je Babiš čistý a svatý člověk. A Piráti zatím neukázali, že by je kromě obskurního názvu, který se hodí do Karibiku, napadlo ještě něco dalšího," řekl v rozhovoru pro Haló noviny sociolog Jan Keller.

"Hledat pravdu a lásku šířením polopravd a povzbuzováním nenávisti je jistě vysoce originální a možná pro někoho i zábavné. Jenom mi není jasné, jak to souvisí s investigativitou. Skutečně investigativní novinář by musel být schopen třeba vypátrat, kdo a odkud vozí při demonstracích na pražská náměstí stále tytéž bedny s předem připravenými hesly a výzvami. Ale uznávám, že naši novináři jsou tak zaneprázdněni hledáním pravdy a lásky, že na podobné prkotiny nemají čas," odpověděl Keller na otázku,  co si myslí o tzv. investigativních novinářích.

"Trochu se obávám, aby v posledních měsících funkčního období neprosadil Evropský parlament něco, co nás hodně poškodí. Všichni v Bruselu totiž vědí, že při novém obsazení parlamentu po letošních volbách už by se spousta věcí nemusela podařit prosadit.   U nás doma očekávám hysterické demonstrace při oslavě každé z dílčích událostí roku 1989. Nepůjde při tom pochopitelně o připomínku minulosti, ale o pokus destabilizovat vládu a zbavit se už konečně nepohodlného prezidenta," obává se sociolog Keller.

Zdroj: pz.cz