Jareth Nebula je ukázkovým případem, jak to může dopadnout, pokud se lidem dá volnost v hledání svého vlastního pohlaví. Ono tedy by se mohlo zdát, že pohlaví se nehledá, ono prostě je.

Ale v dnešní době, kdy lékařská věda umožňuje lecjaká kouzla, se to začalo všechno komplikovat. A Jareth Nebula je toho důkazem.

Jareth Nebula se nechal přeoperovat ze ženy na muže, když mu bylo 29 let. Už tehdy média pátrala po jeho skutečném jméně, ale Nebula je odmítl zveřejnit.

Jak sám uvedl tento recepční v holičství, cítil určitý rozpor mezi tím, jak se cítí a jaké má pohlaví. To se mělo operací změnit, ale jak se ukazuje, nebylo to úplně ono. Nyní Nebula prohlásil, že cítí, že vlastně nemá žádné pohlaví a že od teď je bezpohlavní, a dokonce je mimozemšťan.

Je těžké se v tom nyní vyznat, ale pokusme se. Jareth Nebula sám sebe označuje jako agenderového nebo bezgenderového, což je něco jiného než lidé s proměnlivým genderem nebo lidé s doposud nezařazeným tenderem. Prostě agenderoví lidé pohlaví vůbec nemají, tudíž ho nemohou mít ani nezařazené nebo jakékoliv jiné.

Nebula si nechal odoperovat bradavky a svůj obličej vyzdobil množstvím piercingu, což je zřejmě součást jeho nové agenderové existence stejně jako nebývalá vrstva podivného make-upu. Snahou je podle jeho vlastních slov vypadat co nejméně jako člověk.

„Nemyslím ani se necítím jako člověk. Neumím to vysvětlit ostatním, jsem prostě odjinud. Necítím se pohodlně v žádném pohlaví ani nejsem něčím mezi nimi. Jsem uvězněn v lidské podobě a takto jsem vnímán ostatními. Pro mě jsem ale mimozemšťan bez pohlaví,“ vysvětlil celou věc Nebula.

K pocitu všeobecného odcizení jistě také přispívá fakt, že od 26 let trpí Nebula Ehlers-Danlosovým syndromem, který má za následek až nepřirozeně ohebné kosti a klouby. Díky tomu si vysloužil přezdívku Pan Pružný.

Přestože v USA je přijímání lidí s nejrůznějšími odlišnostmi na poměrně dobré úrovni, Nebula si stěžuje na útoky přicházející po síti, ale i v reálném světě. „Chovají se ke mně jako ke zrůdě jen proto, že jsem mimozemšťan. Ale je zcela v pořádku, že se tak nazývám. Kdo jsou oni, aby mi říkali kým jsem nebo kým mohu doopravdy být? Pokud se chce někdo cítit jako cokoliv, třeba i zvíře, tak ho nechme,“ uzavírá své úvahy Nebula.

Pravdou je, že jakkoliv je celý příběh Jareda Nebuly bizarní, je potřeba říct, že on sám není nikomu nebezpečný, není agresivní a je jen jeho věc, pokud chce chodit pomalovaný a nalíčený. Jak sám říká, je to jeho věc, i když úředníci na matrice asi budou mít problém zařadit ho do správné kolonky.  

Zdroj: es.cz