Velké množství památek a národních parků je ve Spojených státech nyní zavřeno. A někteří zaměstnanci státních institucí jsou navíc nuceni trávit vánoční svátky v práci, a to kvůli zastavení provozu vlády. Informoval o tom deník Hill. (Foto: Wikipedia)

Nucená „dobrovolná práce"

Podle portálu museli zaměstnanci správy dopravní bezpečnosti, letoví dispečeři, pracovníci Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), imigrační a celní služby a další zaměstnanci z jiných úřadů během těch nejvytíženějších dnů v roce zadarmo pracovat.

„Pravděpodobně dostanou výplatu zpětně, ale zaměstnanci zatím nevědí, kdy ji budou mít na svých účtech," píše deník.

Vliv na cestovní ruch země

Činnost služby národních parků USA byla pozastavena, a to právě kvůli zastavení provozu vlády (tzv. shutdown). Služba má však na starosti také činnost mnoha dalších zajímavých turistických míst. Deník také uvádí, že zaměstnanci parku nyní nepracují, kvůli čemuž si mnozí návštěvníci nebudou moci prohlédnout slavné památky. Například známý symbol svobody Liberty Bell je nyní uzavřen.

Problémy v zemi

Minulou sobotu, na posledním zasedání před vánočními svátky, demokraté v Senátu USA nesouhlasili s tím, aby byl schválen rozpočet. Požadavek amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně schválení pěti miliard dolarů na výstavbu zdi na hranicích s Mexikem, který byl v daném dokumentu uveden, byl zamítnut. Demokraté tvrdí, že výstavba zdi nevyřeší daný problém a odmítají schválit poskytnutí těchto prostředků.

Zdroj:  al.com