Jak vyčistit sluchátka

Sluchátka a sluchátka jsou vyrobena z různých materiálů. Při čištění tedy chcete volit bezpečná řešení a techniky. Jste připraveni dezinfikovat a dezinfikovat? Co budete potřebovat: (Foto: Flickr)
Většina sluchátek a špuntů je vyrobena převážně z plastu (např. Vnější tělo/kryt) a silikonu (např. Kabely, náušníky, tlumení čelenky). Nejlepší způsob, jak tyto materiály vyčistit, je použít roztok isopropylalkoholu mírně zředěný destilovanou vodou.
Před nanesením na plastové a silikonové povrchy naneste šetřící množství kapaliny na čistý hadřík (nebo vatový tampon pro malé štěrbiny). Přidejte další, když potřebujete. Nezapomeňte odstranit a důkladně vyčistit (zevnitř i zvenčí) silikonové špunty do uší vatovým tamponem namočeným v roztoku.
Isopropylalkohol je dobrý, protože je dezinfekčním prostředkem (zabíjí choroboplodné zárodky), rozpouští olej/špínu/lepivost, rychle se odpařuje beze zbytků/zápachu a obecně nereaguje s většinou typů plastů a silikonů. Nepoužívejte bělidlo, protože bělidlo může u některých plastů a neplastových látek způsobit nežádoucí reakce (např. Rez, ovlivnit/zhoršit fyzikální vlastnosti, vyblednutí barvy).
Mnoho špiček sluchátek a holá (tj. Není potažená tkaninou) vycpávky čelenky jsou vyrobeny z pěny (např. Comply Foam). K čištění používejte pouze hadřík navlhčený destilovanou vodou – žádný alkoholový roztok – a před použitím nechte vše uschnout na vzduchu. Pokud jsou špičky do uší stále znatelně znečištěné, pak je pravděpodobně čas je vyměnit za novou sadu (pěnové koncovky nejsou navždy).
Dražší sluchátka, jako je Huawei Freebuds Pro, často obsahují ve své konstrukci jemnější a robustnější materiály. Čelenky mohou při úpravě délky náušníků odhalit ocel, hliník nebo titan. Sluchátka samotná mohou být také vyrobena ze dřeva a masivního kovu.
Pouzdra sluchátek mohou být odlita z hliníku; Master & Dynamic také nabízí náušníky vyrobené z mosazi nebo palladia.
U kteréhokoli z těchto kovů držte roztok isopropylalkoholu a destilované vody. Chcete přidat nádherný lesk? Jakýkoli lak, který byste použili na šperky, můžete bezpečně použít na sluchátka/náušníky (příslušného typu materiálu).
Pokud jde o dřevo, alkohol rozpustí povrchové úpravy/skvrny a rychle zničí vzhled. Proto je nejlepší použít čistič na dřevo. Pokud nemáte čistič dřeva, můžete místo něj nahradit směs teplé vody a jemného čisticího prostředku – účinný také pro čištění většiny skříní stereo reproduktorů.
Čelenky a náušníky – pokud jsou odnímatelné, udělejte to pro snazší čištění – obvykle se skládají z látky omotané pěnou/polstrováním. Pokud je materiál podšívka (aka plastová kůže, proteinová kůže, umělá kůže, syntetická kůže) nebo vinyl, pokračujte a použijte roztok isopropylalkoholu a destilované vody.
Pokud je výplň sluchátek vyrobena z pravé kůže, použijte teplou vodu a jemný čisticí prostředek. Alkoholový roztok může být příliš drsný nebo může kůži vysušit. Pokud chcete, aby vám kůže dlouho vydržela a zůstala měkká, můžete následně použít nějaký kondicionér na kůži (např. Leather Honey). Pokud je polstrování sluchátek vyrobeno z semišové kůže, nepoužívejte roztok alkoholu ani směs vody. Nejlepší možností je koupit čisticí sadu výslovně určenou pro semiš.
Komerční sdělení.