Sluchátka a sluchátka jsou vyrobena z různých materiálů. Při čištění tedy chcete volit bezpečná řešení a techniky. Jste připraveni dezinfikovat a dezinfikovat? Co budete potřebovat: (Foto: Flickr)

  • Isopropylalkohol (91%)
  • Destilovaná voda
  • Jemný prací prostředek (např. Mýdlo Dawn)
  • Peroxid vodíku (3%)
  • Čisticí hadříky z měkké bavlny nebo mikrovlákna
  • Bavlněné tampóny (např. Špičky Q)
  • Kartáček na zuby

Čištění plastů, silikonu a pěny

Většina sluchátek a špuntů je vyrobena převážně z plastu (např. Vnější tělo/kryt) a silikonu (např. Kabely, náušníky, tlumení čelenky). Nejlepší způsob, jak tyto materiály vyčistit, je použít roztok isopropylalkoholu mírně zředěný destilovanou vodou.

Před nanesením na plastové a silikonové povrchy naneste šetřící množství kapaliny na čistý hadřík (nebo vatový tampon pro malé štěrbiny). Přidejte další, když potřebujete. Nezapomeňte odstranit a důkladně vyčistit (zevnitř i zvenčí) silikonové špunty do uší vatovým tamponem namočeným v roztoku.

Isopropylalkohol je dobrý, protože je dezinfekčním prostředkem (zabíjí choroboplodné zárodky), rozpouští olej/špínu/lepivost, rychle se odpařuje beze zbytků/zápachu a obecně nereaguje s většinou typů plastů a silikonů. Nepoužívejte bělidlo, protože bělidlo může u některých plastů a neplastových látek způsobit nežádoucí reakce (např. Rez, ovlivnit/zhoršit fyzikální vlastnosti, vyblednutí barvy).

Mnoho špiček sluchátek a holá (tj. Není potažená tkaninou) vycpávky čelenky jsou vyrobeny z pěny (např. Comply Foam). K čištění používejte pouze hadřík navlhčený destilovanou vodou – žádný alkoholový roztok – a před použitím nechte vše uschnout na vzduchu. Pokud jsou špičky do uší stále znatelně znečištěné, pak je pravděpodobně čas je vyměnit za novou sadu (pěnové koncovky nejsou navždy).

Čištění kovů a dřeva

Dražší sluchátka, jako je Huawei Freebuds Pro, často obsahují ve své konstrukci jemnější a robustnější materiály. Čelenky mohou při úpravě délky náušníků odhalit ocel, hliník nebo titan. Sluchátka samotná mohou být také vyrobena ze dřeva a masivního kovu.

Pouzdra sluchátek mohou být odlita z hliníku; Master & Dynamic také nabízí náušníky vyrobené z mosazi nebo palladia.

U kteréhokoli z těchto kovů držte roztok isopropylalkoholu a destilované vody. Chcete přidat nádherný lesk? Jakýkoli lak, který byste použili na šperky, můžete bezpečně použít na sluchátka/náušníky (příslušného typu materiálu).

Pokud jde o dřevo, alkohol rozpustí povrchové úpravy/skvrny a rychle zničí vzhled. Proto je nejlepší použít čistič na dřevo. Pokud nemáte čistič dřeva, můžete místo něj nahradit směs teplé vody a jemného čisticího prostředku – účinný také pro čištění většiny skříní stereo reproduktorů.

Čištění tkanin

Čelenky a náušníky – pokud jsou odnímatelné, udělejte to pro snazší čištění – obvykle se skládají z látky omotané pěnou/polstrováním. Pokud je materiál podšívka (aka plastová kůže, proteinová kůže, umělá kůže, syntetická kůže) nebo vinyl, pokračujte a použijte roztok isopropylalkoholu a destilované vody.

Pokud je výplň sluchátek vyrobena z pravé kůže, použijte teplou vodu a jemný čisticí prostředek. Alkoholový roztok může být příliš drsný nebo může kůži vysušit. Pokud chcete, aby vám kůže dlouho vydržela a zůstala měkká, můžete následně použít nějaký kondicionér na kůži (např. Leather Honey). Pokud je polstrování sluchátek vyrobeno z semišové kůže, nepoužívejte roztok alkoholu ani směs vody. Nejlepší možností je koupit čisticí sadu výslovně určenou pro semiš.

Komerční sdělení.