USA – Demokratická radní DeGiseová z Jersey City čelí výzvám k rezignaci poté, co ji údajně zachycuje video, na němž srazila autem cyklistu a poté z místa nehody ujela. (Foto: Twitter)

Během incidentu měla zelenou a cyklista ne, přesto z místa nehody ujela. Cyklista nehodu přežil, ale utrpěl zranění.

DeGiseová byla údajně obviněna z nenahlášení nehody a opuštění místa nehody.

Na zasedání městské rady v minulém týdnu přišlo více než 100 lidí, kteří protestovali proti tomu, aby DeGiseová odstoupila ze své funkce. DeGiseová to však odmítla.

„Nehodlám odstoupit. Ti, kteří volají po mé rezignaci, jsou vyslyšeni a já chápu, že máte obavy a otázky, které respektuji a ráda bych s vámi vedla jakýkoli dialog nebo diskusi poté, co půjdu k soudu,“ řekla podle Fox News a Washington Examiner.

Pokračovala: „Vážím si všech, kteří dnes večer přišli a museli zůstat. Vážím si a jsem velmi vděčná za lidi, kteří mě oslovili, aby mě podpořili, nebo prostě chtějí počkat, až ten soudní proces bude pokračovat, aby mi mohli klást další otázky [nebo] dál vyzvídat. Bez vás bych tyhle dny nezvládla.“

Cyklista byl uprostřed rozvozu pro společnost Uber Eats. Pro televizní stanici CBS uvedl: „Když jsem byl na cestě, tak jsem byl na cestě: „Jako když někoho srazíte takovou rychlostí a prostě ujedete, tak mi to přijde, že to není hezké.“

Stejná radní byla loni v listopadu zachycena na tělesné kameře, jak prosí policii poté, co bylo její auto s prošlou registrací nelegálně zaparkované, odtaženo a zabaveno.

„Jsem radní!“ je slyšet, jak prosí policistu, než mu řekne, že zavolala „Johnu Allenovi“ do „kanceláře starosty“, aby se jí pokusil pomoci vyřešit její problém.

Zdroj: washingtonexaminer.com