VOONO je česká značka přírodní vlasové kosmetiky. Jejich produkty jsou vyrobené z čerstvých bylinek vysoké kvality a jsou pro všechny, kteří chtějí mít krásné a zdravé vlasy.

Nabízí široký výběr barevných odstínů, pečujících a stylingový produktů, kde krásné designové balení nesmí chybět. U barevných odstínů, kterých je devět (Wine red, Copper, Orange, Light brown, Medium brown, Dark Brown, Rose brown, Indigo a Soft black) je možnost si vybrat varianty bez obalu, nebo 500 gramovém balení.

Jelikož jsou kadeřnictví zavřené kvůli koronaviru, barvy jsou uzpůsobeny pro domácí použití a to nejen tím, že jsou zcela bez chemie, v balení naleznete kompletní návod, rukavice a čepici. Lidem začíná záležet na jejich zdraví a péče o tělo pomocí přírodních produktů začíná být běžnou záležitostí.

Někteří lidé mohou mít strach z mýtů, které existují kolem barvení vlasů přírodní barvou. Například to, že je složité, časově náročné, barva chytá do zelena atd.

Přírodní barvení může být velmi příjemný rituál a relaxační zážitek, pokud budou dodržena všechna pravidla, nemůže se nic stát. Namíchání barvy je opravdu jednoduché. Stačí ohřát vodu na požadovanou teplotu (k tomu pomůže teploměr).

  • pro hnědé a černé odstíny je vhodná teplota okolo 50°C
  • pro zrzavé a červené odstíny 60° – 90°C

Prášek se nasype do mističky a voda s danou teplotou se pomalu přilévá. K míchání je potřeba využít nekovou lžičku, optimálně dřevěnou. Finální konzistence je kašovitá a nesmí v ní být hrudky. Barva se nanáší na umyté a ručníkem vysušené vlasy. Nanáší se od shora a kolem obličeje, následně se pokračuje pramen po prameni, tak aby byla barva po celé délce vlasů.

Po nanesení barvy se nasadí přiložená čepice a nechá se působit 45 – 60 min. Poté se opláchne a vlasy se umyjí přírodním šamponem a kondicionérem.

Ani u šedivých vlasů není potřeba mít strach. Pouze šedivé vlasy se nabarví a tím přepigmentují 100% Hennou (Odstín Copper). Na vlasech se nechá po dobu 15-30 minut. Vlasy se umyjí, vysuší ručníkem a následně se barví požadovanou barvou. Je to velice jednoduché a z pohodlí domova se docílí požadovaného výsledku. Pokud by se šediny nabarvily např. pouze tmavě hnědou bez předchozího barvení odstínem Copper, barva se z vlasů rychle vymyje a na šediny nemusí chytnout, nebo vytvoří nevzhledný zelený nádech.