Systém protiraketové obrany Arrow zlikvidoval raketu vypálenou Íránem podporovanými povstalci Hútíi v Jemenu mimo zemskou atmosféru. (Foto: X)

Izraelský systém protivzdušné obrany Arrow zachytil v sobotu večer nad Negevskou pouští raketu dlouhého doletu vypálenou Hamásem, uvedl mluvčí IDF.

„Po prvotním hlášení o aktivaci výstrahy v oblasti Arava bylo jedno odpálení z pásma Gazy detekováno a zachyceno systémem protivzdušné obrany Arrow,“ uvedl mluvčí.

Izraelský letecký a kosmický průmysl poblahopřál IDF k úspěšnému operačnímu zachycení balistické rakety dlouhého doletu systémem protiraketové obrany Arrow.

Nejpokročilejší systém protivzdušné obrany

„Arrow“ je nejpokročilejší systém protivzdušné obrany svého druhu na světě, který zachycuje balistické střely v prostoru mimo atmosféru,“ uvádí se v tiskové zprávě.

Generální ředitel společnosti IAI Boaz Levy: „Systém Arrow, vyvinutý společností IAI v úzké spolupráci s ministerstvem obrany, americkým ředitelstvím protiraketové obrany a americkým letectvem, dnes prokázal, že Stát Izrael disponuje nejpokročilejší technologií pro obranu proti balistickým raketám různého doletu.“

Předchozí odpaly raket z Jemenu ze strany Hútíů byly zachyceny nad Rudým mořem předchozími odpaly systému Arrow, toto je první zachycení systému Arrow na izraelském území od začátku války.

Zdroj: telegraph.co.uk