Catalin ONC je influencer, který společně se svou manželkou Elenou Engelhardt, provozuje instagramovú stránku Another Beautiful Day. (Foto: Instagram)

Jejich cestovatelská platforma obsahuje fotografie z celého světa. Jak píše portál Unilad, pár se chystá na cyklistický výlet z rodného Německa až do Afriky.

Jelikož podobný špás není levný, pár se spoléhá na štědré dary od svých fanoušků a Catalino matky. Cílem sbírky je deset tisíc eur, ale i po několika dnech je tu stále jen 200 eur a to od šesti různých sponzorů.

Mediální pozornost páru paradoxně zřejmě také nepomůže získat větší finanční prostředky. Na GoFundMe pár uvádí, že peníze potřebuje na kola a nářadí, jídlo a ubytování, internet a SIM karty a pojištění a pohotovost.

Potom jak se ukázalo, že jejich fanoušci nejsou tak štědří, jak se domnívali, Catalin se v dnes již prázdném komentáři postěžoval:

"V této chvíli nás zpozoruje moje matka, která má dvě práce a moc jí nezbývá. Nežádali jsme si peníze, ale je ráda, že nám může pomoci," psal podle portálu Unilad, Catalin na svém Instagram.

"Mami, chci, abys věděla, že to nejsme jen my, kdo profituje z tvé pomoci, ale i stovky dalších."

Unilad dále uvádí, že pár už v minulosti často adresoval své kampaně na téma duševního zdraví. Právě v tomto se jejich iniciativa obrátila proti nim.

Rozzlobení fanoušci pár kritizovali za to, že mít dvě práce na financování luxusního životního stylu dospělého syna, určitě není prospěšné pro duševní zdraví Catalino matky.

Po pár dnech se fanoušci dočkali odpovědi, v níž pár vysvětlil, že přijímá finanční dary, protože se snaží vyhnout komercializaci.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

We could write a long text about mental health or global warming. We could tell you about following your dreams, or how important stepping out of your comfort zone is. We could tell you how beautiful traveling is, and it’s benefits, or the fact that most news don’t match reality. But we’re going to show you!  Less talking more action. Starting on the 20th of July in the middle of Germany, on a tandem, me and Eli  will cycle towards Africa, and hopefully beyond. We want to take you all on this huge adventure. A celebration of life, as we ride freely across mountains, by the sea and through metropolitans. We will show the beauty of this planet and it’s inhabitants, but also the ugliness. But we can not do this on our own. We need you! The funds we raise will go towards the bike and gear, food and accommodation (when needed), internet and SIM cards in every country to keep you up to date, insurance, emergencies. We need funds now for preparation as well as throughout our trip. Every dollar, every message, every couch or garden for our tent, any help you can offer will help us go further.  We hope you all enjoy and learn with us. TOGETHER WE CAN MAKE A DIFFERENCE another beautiful day with love Cat and Eli Link in bio Or paypal Abd\\\_cat@hotmail.com

Příspěvek sdílený CAT AND ELENA (@another\\\_beautiful\\\_day\\\_official),