Indonéská centrální banka přechází od platebních platforem, jako jsou Visa a Mastercard. Konkrétně se chystá zahájit vývoj „své vlastní platební platformy“, jak uvádí zpráva Republic World. (Foto: Flickr / ilustrační)

Indonéský prezident Joko Widodo navíc údajně požádal místní úřady, aby začaly přecházet od mezinárodních zpracovatelů plateb. Konkrétně je vyzval, aby využívaly karty, které jsou „autorizovány místními bankami“.

Zajímavou zprávou je, že indonéská centrální banka se chystá začít přecházet od platebních platforem, jako jsou Visa a MasterCard. Zpráva konkrétně uvádí, že prezident země vyzval místní úřady, aby začaly používat karty od svých místních bank.

V původní zprávě Republic World se uvádí, že země „se chce stát méně závislou na externích finančních platformách, jako jsou Visa a Mastercard, a vzít si ponaučení z ruských sankcí ze strany USA“.

Zpráva dále uvádí, že Widodo vzal na vědomí základ pro rozhodnutí země. Následně uvedl, že rozhodnutí bylo založeno na „…potřebě Indonésie chránit se před geopolitickými a mezinárodními otřesy“, přičemž citoval ruské sankce ze strany USA a EU.

„Buďte velmi opatrní. Musíme mít na paměti sankce uvalené USA na Rusko. Problémem by mohly být karty Visa a Mastercard,“ prohlásil Widodo. Zpráva navíc poznamenala, že o projektu hovořil mluvčí centrální banky Erwin Haryono. Poznamenal, že jeho „pokrok je asi 90 %“, když hovořil o výhodách místní karty.

Zdroj: watcher.guru