Podle svědectví z 1. června, které ve čtvrtek zveřejnili republikáni ve Sněmovně reprezentantů, odhalil whistleblower IRS z oddělení pro vyšetřování trestných činů Sněmovny reprezentantů, že Hunter Biden si z daní nezákonně odečetl desítky tisíc dolarů utracených za prostitutky a sexuální klub. (Foto: Twitter)

Podle deníku NY Post oznamovatel – anonymní vyšetřovatel kriminálního úřadu IRS – uvedl, že Hunter vynaložil velké úsilí, aby se vyhnul placení daní ve výši přibližně 106 000 dolarů, a to i tím, že si odepisoval své sexuální aktivity.

„Takže některé z položek, které si odečetl, byly osobní neuskutečněné zaměstnance. Odečetl si platby, které byly vyplaceny osobě, kterou nazýval svou asistentkou na západním pobřeží, ale v podstatě to byla prostitutka,“ uvedl whistleblower, který pracoval přímo na vyšetřování daňového úřadu v Hunterových daňových záležitostech, když hovořil o Bidenově přiznání za rok 2018, které podal mladší z nich.

Další whistleblower, kontrolní agent IRS Gary Shapely , sdělil výboru 26. května, že našel několik případů, kdy Hunter vynakládal náklady na lety za prostitutkami.

Existovalo několik příkladů prostitutek, které si v podstatě objednal, a máme veškerou komunikaci mezi tím, kdy platil za tyto prostitutky, rezervoval jim let, kdy i na letence bylo uvedeno jejich jméno. A pak je vyúčtoval,“ řekl Shapely , který poznamenal, že byly vyúčtovány Bidenově poradenské firmě Owasco, PC.

Hunter navíc vynaložil zálohu na elitní losangeleský erotický klub (z něhož byl vyhozen za to, že „chytal ženy za zadek“ a „choval se jako rozmazlené dítě“).

„Provedl platby – je tam převod 18 000 dolarů, který je proveden na jednu z těchto osob, a na převodech je uvedeno 8 000 dolarů na mzdu a 10 000 dolarů na golf – vklad 10 000 dolarů na člena golfového klubu. A my víme, že těch 10 000 dolarů šlo na zaplacení sexuálního klubu,“ vypověděl anonymní vyšetřovatel IRS.

Šel do sexuálního klubu a my jsme mluvili s osobou, která ten sexuální klub vlastnila, a ta nám potvrdila, že tam byl. A ten chlap musí zaplatit 10 000 dolarů a ta dívka – ten, kdo ho tam odkazuje, nemusí platit nic. Takže to bylo odečteno v daňovém přiznání,“ pokračoval.

Podle Shapelyho , ve svém daňovém přiznání za rok 2018 Hunter zaplatil „jedné ze svých přítelkyň“ a zaznamenal to jako „členství v golfovém klubu“.

„Šli jsme ven a sledovali ty peníze, bylo to za členství v sexuálním klubu v Los Angeles,“ řekl Shapely.

Zdroj: nypost.com