Odtajněné dokumenty CIA obsahují prohlášení (z let 1995) amerického špionážního informátora, který se údajně setkal s Adolfem Hitlerem v Kolumbii a jako důkaz uchovávají obrazy s Fuehrerem více než deset let po jeho údajné sebevraždě.

Zdá se, že pozadí nedávno odtajněných dokumentů CIA potvrzují pravost některých souborů FBI ohledně Adolfa Hitlera, které tvrdí, že nacistický vůdce po pádu říše bezpečně unikl z Německa a uprchl do Jižní Ameriky.

Soubor dokumentů ukazuje, jak v roce 1955 divize západní polokoule ústřední zpravodajské agentury, obdržela tajný dokument nazvaný “Operace: Adolf Hitler” od úřadujícího šéfa CIA ve Venezuele. Dokumenty zdůrazňují, že jeden ze zdrojů získal tip, že Hitler byl v Argentině živý a zdravý.

Phillip Citroen, bývalý SS voják, který údajně komunikoval s Hitlerem tvrdí, že “führer” se někdy v lednu 1955 odstěhoval z Kolumbie do Argentiny.

Odtajněné dokumenty CIA naznačují, že Citroën byl vyfocen spolu s Adolfem Hitlerem – a obraz byl zařazen do memoranda CIA. Hitler je údajně vpravo.

Dokument CIA uvádí:

“Přítel CIEMLOY – přítel uvedl, že v druhé polovině září 1955, Phillip CITROEN, bývalý německý voják SS mu důvěrně prozradil, že Afold Hitler je stále naživu. Citroen prohlásil, že kontaktoval Hitlera jednou měsíčně v Kolumbii při svých cestách z Maracaibo do této země, jako zaměstnanec společnosti NKSM Shipping Company v Maracaibo. Citroën zasvětil CIEMLOY – , že před nedávnem vyfotografoval Hitlera, ale fotku neukázal. Také řekl, že Hitler opustil Kolumbii kolem ledna 1955. Citroen poznamenal, že až deset let uplynulo od konce druhé světové války; spojenci již nemohli stíhat Hitlera jako vojenského zločince.”

Vedoucí divize západní polokoule CIA pokračoval v přezkumu archivů agentury a zjistil, že rok předtím byla v Maracaibo poskytnuta podobná informace ze stejného zdroje, který nejen tvrdil, že Hitler nebyl mrtev, ale také tvrdil, že tam byla celá kolonie nacistů žijících v Jižní Americe.Podle Citroëna se Němci, kteří žijí v Tunji, obrátili na Hitlera jako na “der führer” a pozdravili ho fašistickým pozdravem, dodává.

O několik dní později vedoucí stanice Bogotá napsal vedoucí divizi západní polokoule CIA a zeptal se, jestli by chtěl udělat další výzkum o údajném Hitlerovi.

“Pokud si to ředitelská stanice přeje, stanice Bogota může provést vyšetřování na Adolphu Schuttlemayerovi v Tunji, Kolumbii,” říká zpráva.

O týden později šéf divize odpověděl ne jednoznačně. Ačkoli nebyl proti tomu, aby podnikl další šetření v této oblasti, měl pocit, že “tomuto tématu může být vynaloženo více úsilí”, aniž by bylo možné vytvořit něco konkrétního...

Zdroj:  morezprav.cz