Mike Hughes, známý zastánce teorie „placaté Země“ a profesionální kaskadér, informoval o svém plánu dokázat tuto antivědeckou teorii v rámci „letu do vesmíru“ parní raketou, kterou postavil z improvizovaných materiálů, uvádí Space.com. „Nevěřím vědě, ale věřím vlastním očím. Znám vše, co je třeba vědět o aerodynamice a chování tekutiny, i o tom, jak se různé předměty hýbají ve vzduchu, jak funguje raketová tryska i jak vytváří trakci


To vše není věda, ale pouhý soubor definic. V podstatě není rozdíl mezi „vědou" a sci-fi," řekl Hughes ve videonahrávce uveřejněné na jeho kanálu na YouTube.

Tuto konspirační teorii chce Hughes dokázat během tohoto víkendu, kdy poletí vlastnoručně postavenou raketou, která, jak doufá kaskadér, vystoupí do výšky asi 550 metrů, uletí asi kilometr a dosáhne rychlosti 1000 km za hodinu.

Tato raketa není přímou analogií ruských Protonů, amerických Saturnů ani Falcona 9 Elona Muska nebo Blue Shepherda Jeffa Bezose — z její trysky nevycházejí produkty spalování paliva, ale stlačená pára, napěchovaná do nádrže „vesmírné lodě" pod velkým tlakem. Díky tomu, jak řekl sám přívrženec konspirační teorie, cena jeho rakety tvoří pouze dvacet tisíc amerických dolarů a většinu součástek sebral na skládkách nebo koupil „za hubičku" na internetových aukcích.