Francouzský historik, který s více než desetiletým předstihem přesně předpověděl pád Sovětského svazu, tvrdí, že třetí světová válka již začala v důsledku konfliktu na Ukrajině. (Foto: Wikimedia)

V rozhovoru pro deník Le Figaro to uvedl Emmanuel Todd, jeden z předních francouzských intelektuálů.

„Je zřejmé, že konflikt, který byl původně omezenou územní válkou, přerostl v globální ekonomickou konfrontaci mezi celým Západem na jedné straně a Ruskem podporovaným Čínou na straně druhé. Stala se z něj světová válka,“ řekl Todd.

Todd dodal, že „odpor ruské ekonomiky tlačí americký imperiální systém k propasti“ a že Biden si musí „pospíšit“, aby zachránil „křehkou“ Ameriku.

Podle historika je americká kontrola nad světovým finančním systémem ohrožena, protože odpor ruské ekonomiky vůči sankcím tlačí „americký imperiální systém“ směrem k propasti„, přičemž Rusko se stále může spoléhat na měnovou podporu Číny.

Todd tvrdí, že Amerika „nemůže z konfliktu vystoupit, nemůže ho pustit“, protože nemá žádnou únikovou strategii a sázky jsou příliš vysoké.

„Proto se nyní nacházíme v nekonečné válce, v konfrontaci, jejímž výsledkem musí být zhroucení jedné nebo druhé strany,“ řekl intelektuál.

Todd je všeobecně uznávanou osobností, která přesně předpověděla rozpad Sovětského svazu 14 let předtím, než k němu došlo.

Také Elon Musk nedávno varoval, že „většina si nebezpečí“ nového globálního konfliktu neuvědomuje.

Také Donald Trump nedávno varoval: „Jsme na pokraji 3. světové války“ a ve volebním videu minulý týden tvrdil: „Kdybych byl prezidentem, k válce mezi Ruskem a Ukrajinou by nikdy nedošlo… ani za milion let.“

Zdroj: summit.news