Francie nasazuje do hudební soutěže Eurovize devatenáctiletého homosexuála, který se narodil marockým migrantům a na scéně vypadá spíš jako žena než jako muž. (Foto: Wikimedia)

Pokud si vezmeme soutěž jako skříň pokrokových vizí, zpěvák už to nevyhrát nemůže, ale Tomáš Vyoral v článku na portálu Prima vyzývá, abychom počkali, s jakým trumfem se vytasí jiné země.

Jak uvádí komentátor, francouzský soutěžící Bilal Hassani měl navíc zlehčovat teroristické útoky ve Francii. Podle portálu The Times of Israel měl ve videu na internetu se dvěma přáteli uvést: „Francie utrpěla hodně, útoky sem, útoky tam. Oooch," což později vysvětlil tím, že šlo o parodii na jiné video z tehdejší doby.

„Takže ‚Neofrancouz‘, nebo spíš ‚Neoevropan‘ s marockými kořeny z LGBT komunity, zjevně bez většího národního (francouzského) cítění. Prakticky ideální prototyp adepta na vítěze této soutěže," píše Vyoral.

Z hlediska autora článku však má jednu slabinu, bude zřejmě zpívat francouzsky, na rozdíl od většinově uniformní angličtiny.

„Považte, jak velkým uměleckým ‚talentem‘ musí přímo překypovat oblíbenec tzv. ‚kavárny‘ Radek Banga, který navzdory ‚příznivému nahlížení‘ (eufemisticky řečeno) na menšiny všeho druhu obsadil se svou skupinou Gipsy.cz v roce 2009 v Moskvě poslední místo v semifinále této soutěže bez zisku jediného získaného bodu. Panečku, tomu říkám skutečné umění!" dodal.

Na otázku, kdo vyhraje letos, už má Tomáš Vyoral jasno. „Ne, že bych to nějak zvlášť sledoval, ale já sázím na Bilala Hassaniho," uzavřel celou věc.