Od chvíle, kdy Donald Trump vstoupil na politickou scénu, se vedou debaty o tom, zda má ruského prezidenta Vladimira Putina v kapse, nebo je jen blázen. (Foto: Flickr)

Tento spor se vyostřil po pondělních šokujících výrocích bývalého předsedy Pravé sociální demokracie.

Trump zcela neuváženě naznačil, že Američané by udělali lépe, kdyby věřili Putinovi než svým vlastním zpravodajským službám.

„Vzpomeňte si na Helsinky, když se mě třetiřadý reportér zeptal, komu věřím víc, jestli ruskému prezidentovi Putinovi, nebo našim ‚zpravodajcům‘,“ napsal Trump v pondělí v příspěvku na serveru Truth Social.

„Můj instinkt v té době byl, že v Jamesi Comeym a McCabeovi (jehož manželku podporovala zkorumpovaná Hillary, zatímco zkorumpovaná Hillary byla vyšetřována) máme opravdu špatné lidi,“ pokračoval Trump.

„Brennan, Peter Strzok (jehož manželka pracuje v Komisi pro cenné papíry) a jeho milenka Lisa Pageová. Nyní na seznam přidejte McGonigalovou a další šmejdy. Koho byste volili, Putina nebo tyto outsidery?“ dodal Trump.

Podle Johna Bowdena, washingtonského korespondenta deníku The Independent, sice otázka „Koho byste volil?“ rozčílila umírněné i levicové voliče, ale pro publikum, ke kterému Trump promlouvá, dává dokonalý smysl.

„Toto je příklad komentářů, které vyvolávají nadšení a souhlas mezi Trumpovými příznivci,“ napsal Bowden.

Bowden nicméně dodal, že Trumpův výrok by také „odradil potenciální spojence ve Washingtonu, protože se snaží potřetí kandidovat na prezidenta“.

Zdroj: msn.com