Anthony Fauci, který offshoroval zakázaný výzkum s cílem zvýšit přenosnost netopýřích koronavirů na člověka, byl vyšetřovateli Kongresu obviněn z toho, že „naváděl“ vědce, aby zfalšovali práci, jejímž cílem bylo vyvrátit teorii o laboratorním úniku Covid-19. (Foto: Flickr)

Dne 1. února 2020 se Fauci a jeho šéf, ředitel NIH Dr. Francis Collins, a nejméně jedenáct dalších vědců zúčastnili konferenčního hovoru, během něhož několik z nich varovalo, že COVID-19 mohl uniknout z laboratoře v čínském Wuhanu – mohl být záměrně geneticky manipulován.

Tři dny po telefonátu čtyři účastníci hovoru (virolog ze Scripps Research Kristian Andersen, virolog z University of Sydney Edward Holmes, virolog z Tulane School of Medicine Robert Garry, virolog z University of Edinburgh Andrew Rambaut a virolog z Columbia University Ian Lipkin) zdánlivě odhodili své obavy z úniku z laboratoře a vypracovali návrh „The Proximal Origin of SARS-CoV-2“, který zaslali Faucimu a Collinsovi.

Na přípravě se významně podílel (a přesto nebyl uveden) také Dr. Jeremy Farrar, současný hlavní vědecký pracovník Světové zdravotnické organizace.

S tím souvisí i to, že Washington Examiner minulý týden odhalil, že dva autoři knihy „Proximal Origin“, kteří původně vyjádřili obavy z úniku informací z laboratoře a poté změnili názor (Anderson a Garry), obdrželi pod vedením Fauciho milionové granty NIH.

Nyní podle Sněmovního podvýboru pro koronavirovou pandemii Fauci „podnítil“ vznik této práce;

„Nové důkazy, které dnes zveřejnil vybraný podvýbor, naznačují, že Dr. Fauci „podnítil“ vypracování publikace, která by „vyvrátila“ teorii o úniku z laboratoře, autoři tohoto článku zkreslili dostupné důkazy, aby dosáhli tohoto cíle, a Dr. Jeremy Farrar zůstal bez uznání, přestože se na něm významně podílel.“

Více:

Pro ty, kteří sledují skákající míč…

USA prováděly rizikový výzkum zisku funkce na území USA až do roku 2014, kdy jej Obamova administrativa zakázala. Čtyři měsíce před zákazem jej Dr. Fauci offshoroval do čínského Wuhanu prostřednictvím newyorské neziskové organizace EcoHealth Alliance.

Poté, co Sars-CoV-2 propukl na ulici od Wuhanského virologického ústavu, Fauci se zapojil do masivní kampaně, aby popřel možnost úniku z laboratoře, kterou financoval, a místo toho svalil vinu na dosud neobjevený zoonotický mezidruh.

A pokud byste chtěli proniknout ještě hlouběji, toto je asi nejlepší a nejobsáhlejší shrnutí časové osy „původu“.

Přečtěte si celý dopis níže:

Zdroj: nature.com