Elon Musk pozval Putina do Clubhouse, mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nevyloučil, že Vladimir Putin přijme pozvání amerického podnikatele Elona Muska.

Ten ho v neděli pozval na debatu na nové sociální síti. Podle Peskova je ale nutné nejdříve zjistit, v jakém formátu je pozvání míněno. (Foto: Wikimedia)

Šéf Tesly a tvůrce vesmírné společnosti SpaceX, veleslavný Elon Musk, se v neděli na Twitteru nečekaně obrátil na ruského prezidenta Vladimira Putina s neobvyklou nabídkou. Zeptal se ho, zda by nepřijal pozvání na debatu na sociální síti Clubhouse, která nyní zažívá boom popularity.

„Byla by velká čest s Vámi mluvit,“ doplnil Musk v ruštině.

V pondělí na tuto nabídku reagoval Putinův mluvčí Dmitrij Peskov, který uvedl, že se jedná o zajímavou myšlenku. Nejdříve je ale podle něj nutné zjistit, co tím americký podnikatel a vizionář vlastně myslel. Dále připomněl, že Putin žádné sociální sítě nepoužívá.

„Víte, že bezprostředně prezident Putin nepoužívá sociální sítě, on je osobně nevede. Proto je to celkem určitě velmi zajímavá nabídka, ale musíme nějak pochopit (…), co se vlastně nabízí, proto to vše nejdříve zkontrolujeme, a pak teprve budeme reagovat,“ řekl v pondělí novinářům mluvčí Kremlu.