Příští měsíc má kolem naší planety proletět obrovský asteroid, Zemi však momentálně nemá vybudovanou žádnou ochranu před takovým nebezpečím. Jak informuje portál Independent, Elon Musk vyslal varovný signál, že na to můžeme krutě doplatit. 

NASA oznámila, že v září proletí v blízkosti Země asteroid, jehož velikost by se dala přirovnat velikosti londýnského mrakodrapu Shard, který je nejvyšší budovou EU. Asteroid 2000 QW7 je od ní dokonce ještě o něco větší. Nejbližší se k naší planetě dostane 14. září a to na vzdálenost 3,3 milionu mil.

Je to sice stále dostatečná dálka a přímý střet s tímto asteroidem nehrozí, přesto vše, co se ve vesmíru pohybuje po vzdálenost 92,9 milionů mil od Země, se považuje za blízko. A jak tvrdí Elon Musk , příště takové štěstí mít nemusíme.

Asteroidy jsou pevné objekty obíhající kolem Slunce, velikostí jsou však mnohem menší než planety. Přesto, pokud by k nárazu asteroidu se Zemí skutečně došlo, mělo by to nemalé a nepříjemné následky.

Dodnes se vědci shodují v názoru, že za vyhynutí dinosaurů je zodpovědný právě pád asteroidu. Jaký by to tedy mohlo mít vliv na nás?

Obavy vyjádřil i šéf NASA Jim Bridenstine , který varoval před možným dopadem pustošícího asteroidu na povrch naší planety. "Toto není Hollywood, nejsme ve filmu."

"Je to o ochraně jediné planety, o které víme, že je na ní možný život." Přesná předpověď toho, kdy by se takový katastrofický scénář mohl skutečně naplnit bohužel není možná.

Známá je zatím skutečnost, že v roce 2029 se ke Zemi dostane nebezpečně blízko asteroid s názvem 99942 Apophis. Je stejné velikosti jako asteroid 2000 QW7, ale dostane se ke nám opravdu blízko. 13. dubna se bude nacházet ve vzdálenosti přibližně 30 tisíc kilometrů a také proto si vysloužil přezdívku "Bůh chaosu" .

"Obrovská skála jednou zasáhne Zemi a my zatím nemáme před ní žádnou ochranu." Další přiblížení asteroidu Apophis by se mělo uskutečnit přibližně v roce 2068 a astronomové vydali výstrahu, že právě tento "střet" by mohl představovat pro nás skutečné riziko.

Musk se snaží upozornit na závažný problém, kterým je skutečnost, že proti takovému nebezpečí se opravdu nemáme jak bránit. Třeba hledat řešení, protože možná i takový "neviditelný" problém pro nás může představovat zánik.

Jednou z možností by mohlo být zpomalení nebo odvrácení asteroidu pomocí detonace jaderných zbraní na jejich povrchu. A právě tyto asteroidy, které procházejí kolem Země, by mohly představovat způsob, jakým tuto metodu otestovat.

Zdroj:  independent.co.uk