Švédští občané ve velkém počtu emigrují do Polska, utíkají před agresí uprchlíků ze Středního východu a Afriky, píše Nasz Dziennik s odkazem na Republikový úřad pro cizince. (Foto: Wikimedia)

Každý rok se přihlásí k pobytu v Polsku několik stovek Švédů a letos celkový počet nových obyvatel dosáhl 2.500.

Podle článku existují v 80 švédských městech oblasti, v nichž dominují islamisté a kde se právo řídí podle  zákonu šaria. Největší no-go zóna je v Rinkeby ve Stockholmu.

„Policie se tam neobjevuje, ambulance nevstoupí.Vládne tam chaos, “ cituje Nasz Dziennik jednoho z členů online skupiny „Švédi v Polsku“ Patricka Lundina.

„Je obtížné žít ve městech, kde není možné bezpečně opustit dům po setmění, kde si děti nemohou hrát na zahradě a všechno vypadá, jako by země byla na pokraji občanské války. Jsem z toho unavený, “ uvedl Patrick Lundin.

Gangy migrantů ohrožují švédské děti, vyhrožují znásilněním 

„Oblasti vražd, zločinu, znásilnění, strachu a šaría. To jsou důsledky multikulturalismu a otevřených dveří pro migranty. Švédové prchají ze své země, aby našli mír a normálnost v Polsku. A není to tak dávno, co Občanská platforma (opoziční strana proti vládnoucí PiS) chtěla přijmout migranty v jakémkoli množství – hrůza! “, reagovala na svém blogu europoslankyně Beata Mazurková.

Nedávno přinesly Prvnizpravy.cz zprávu o tom jak mladí migranti „rozbíjejí“ zavedené pořádky a snaží se prosadit na úkor místních obyvatel, protože je léto tak diskriminují  návštěvníky venkovních bazénů a koupališť.

Je třeba také připomenout, že ve Švédsku existuje analogie opoziční německé strany „Alternativa pro Německo“ – „Alternativa pro Švédsko“. Na podzim roku 2018 aktivista švédské alternativy Jeff Al slíbil, že v případě, že vyhraje volby do Evropského parlamentu, vyhostí ze země 500 000 migrantů, ale politik nebyl zvolen do EP.

Zdroj: pz.cznaszdziennik.pl